Dziś mamy 2 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

23 października 2021

Stadion sportowy w Sadkach. Potrzebne oświetlenie i woda

fot. pow.

fot. pow.

Doświetlenie stadionu sadkowskiego, by zawodnicy mogli# rozgrywać mecze po zmierzchu oraz problem z wodą, by dbać o murawę – to główne wnioski prezesa GLZS Sadki, z którymi zwrócił się do przedstawicieli gminy.

Podczas czwartkowej sesji wystąpił prezes GLZS w Sadkach apelując do rady i wójta o zwiększenie pieniędzy i doinwestowanie obiektu sportowego, na którym trenują.
– Proszę, nie zmniejszajcie mi kwoty na rok 2022, wręcz przeciwnie prosiłbym o dołożenie jeszcze środków, bo wiadomo, paliwo idzie do góry, wiąże się z tym dojazd chłopaków na mecze, nie stać nas na wynajem busów, bo jest to zbyt drogie. Płacimy na cztery auta osobowe zawodnikom, którzy zabierają cały zespół i jadą na mecz. I jako zarząd płacimy im kilometrówkę – argumentował prezes klubu GLZS Zygmunt Fajntanowski. – Klub osiąga jakieś wyniki, nie jak to było jeszcze kilka lat temu. To nie jest tylko moja zasługa, to zasługa całego zarządu, trenera, a najbardziej samych zawodników, którzy wypluwają serducho i tzw. flaki na boisku, żeby cała gmina była zadowolona z wyników. Sędziowie z roku na rok pobierają coraz większe pobory, to jest trzech sędziów, którzy utrzymują pieniążki. Staramy się pozyskiwać pieniążki z zewnątrz, ale firmy odmawiają, tłumaczą Covidem, że trudności z dochodami. Sam osobiście obszedłem całą niemal gminę i otrzymałem od kolegów, znajomych parę złotych, które dokładam do klubu – dodał.

Drugim wnioskiem, z którym zwrócił się prezes podczas ostatniej sesji jest doświetlenie stadionu. Latem, jak podkreślał jest jeszcze dobrze, ale jesienią zawodnicy nie mają już takiej możliwości. – Chłopaki trenują na Orliku, wiąże się to z większą narażalnością na kontuzję. Jest to małe boisko, oni przyzwyczajeni są do grania na dużym boisku, bo wszędzie są rozmiary określone boiska, a Orlik jest o połowę mniejszy. Nie ma już takiego czucia piłki w nodze, jeżeli oni trenują na Orliku, a rozgrywają mecze na stadionie. W ubiegłym sezonie niemal musieliśmy oddać mecz, bo robiło się ciemno i nie mieliśmy jak rozegrać meczu. Chłopaki przywieźli swój prywatny sprzęt do oświetlenia, rozstawiliśmy halogeny takie, jak używają budowlańcy i wygraliśmy ten mecz – podkreślał prezes.

Rozwiązać problem z wodą
Prezes klubu poruszył także ważny temat wody na stadionie. – Było wywalone ponad 10 tysięcy złotych w renowację tego obiektu. Trawa w tym roku robiła się już żółta, sam jako prezes rozstawiałem tryskacze i podlewałem tę murawę, żeby nadawała się do grania, bo byłoby siano i pole do przeorania. Podlewałem to osobiście, a potem miałem wytykane przez ludzi, kto za to będzie płacił. To jest klub gminny, to jest parę złotych. Przyjeżdżają goście do naszej gminy i mówią, że takiej murawy nie widzieli, że jest ona naprawdę dobra. Ale o to trzeba dbać – stwierdził prezes Fajtanowski.
Jak podkreślił wójt Gryniewicz, ma on swoje kompetencje i możliwości w ustalaniu budżetu, jednak dobrym zwyczajem jest, by konsultować z radą pewne inwestycje i wydatki. – Rada składa się z mieszkańców gminy, z różnych zakątków gminy i są rozmaite priorytety. Jeżeli w tej chwili pan prezes oczekuje, że obiecam, iż będzie doświetlenie stadionu czy jakiekolwiek inne inwestycje, nie mogę tego obiecać, bo w tym momencie na pewno jest konieczna dyskusja z większością rady. Jeśli jednak mogę wyrazić swoje zdanie, jestem jak najbardziej za tym, żeby to finansować. Był taki moment, kiedy rozważano, czy w ogóle utrzymywać ten zespół, bo tak było i sam to mówiłem. Był nie tylko moment, gdzie trwało to miesiącami, był jeden trener, potem kolejny, był jeden prezes, kolejny i nie sprawdził się. I w końcu doszliśmy do tego momentu, że widać efekty, kiedy patrzy się na wyniki. Na pewno będę apelował do rady, by nie tłamsić tego, bo najgorzej jest kogoś zniechęcić. To są młodzi ludzie. Był problem, by złożyć drużynę, która mogłaby wyjechać na mecz. Dzisiaj dzieje się tam dobrze, przekłada się to na wyniki i moje zdanie jest takie, że warto dotować ten klub i tych młodych ludzi, żeby się nie zniechęcili. Jednak obiecać na tę chwilę niczego nie mogę, poddam to pod dyskusję – stwierdził wójt.

Źródło: 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Leszek, w dniu 24-10-2021 05:57:31 napisał:

    Chcecie się bawić, bawcie się za swoje!!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ziemniaki
0,99PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)