Dziś mamy 13 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 maja 2023

Staże zawodowe w Grecji. Podróż uczniów z ZSCKR w Samostrzelu

fot. powierzone

fot. powierzone

W niedzielę, 14 maja br. dwudziestoosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu wraz z opiekunami Ewą Makowską i Radosławem Hyżym wyruszyła na dwutygodniowe staże do Grecji w ramach programu Erasmus+.

Pierwszym poważnym wyzwaniem dla większości grupy był lot samolotem. Jednak, mimo obaw, podróż przebiegła bezproblemowo. Kiedy dotarliśmy na miejsce, przywitały nas sympatyczne przedstawicielki Organizacji Edukacyjnej Ipodomi panie: Eleni Sinani i Elżbieta Konopka, z którymi udaliśmy się do hotelu Esperia w Salonikach. Tego dnia, trochę zmęczeni, ale chłonni wrażeń, udaliśmy się na pierwszy spacer ulicami drugiego, co do wielkości, miasta Grecji.

W poniedziałek, w siedzibie Ipodomi odbyło się spotkanie powitalne, podczas którego poznaliśmy szczegółowy program naszego pobytu oraz historię regionu, gdzie tymczasowo się zatrzymaliśmy, czyli Macedonii Środkowej. Trzeciego dnia z samego rana pojechaliśmy na praktyczne szkolenie w Stowarzyszeniu Hodowców małży Pieria. Przy okazji naszej wyprawy poznaliśmy również sposób wydobywania soli morskiej w Grecji. Po południu, w ramach realizacji programu kulturowego zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne – najważniejsze miejsce kultury Macedonii.

Wszystko, czego do tej pory doświadczyliśmy jest dla nas nowe, ale ciekawe i interesujące. Na brak pozytywnych emocji nie narzekamy. Niestety, na razie zawodzi nas pogoda, ponieważ czasami jest chłodno, pochmurno i deszczowo, ale nie opuszcza nas nadzieja, że niedługo będzie tak, jak zakładaliśmy przed wyjazdem, ciepło i słonecznie.

Materiał: Maja Iciek, Weronika Ryczek i Marcelina Tadych

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu

 

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)