Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

17 maja 2023

Staże zawodowe w Grecji. Podróż uczniów z ZSCKR w Samostrzelu

fot. powierzone

fot. powierzone

W niedzielę, 14 maja br. dwudziestoosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu wraz z opiekunami Ewą Makowską i Radosławem Hyżym wyruszyła na dwutygodniowe staże do Grecji w ramach programu Erasmus+.

Pierwszym poważnym wyzwaniem dla większości grupy był lot samolotem. Jednak, mimo obaw, podróż przebiegła bezproblemowo. Kiedy dotarliśmy na miejsce, przywitały nas sympatyczne przedstawicielki Organizacji Edukacyjnej Ipodomi panie: Eleni Sinani i Elżbieta Konopka, z którymi udaliśmy się do hotelu Esperia w Salonikach. Tego dnia, trochę zmęczeni, ale chłonni wrażeń, udaliśmy się na pierwszy spacer ulicami drugiego, co do wielkości, miasta Grecji.

W poniedziałek, w siedzibie Ipodomi odbyło się spotkanie powitalne, podczas którego poznaliśmy szczegółowy program naszego pobytu oraz historię regionu, gdzie tymczasowo się zatrzymaliśmy, czyli Macedonii Środkowej. Trzeciego dnia z samego rana pojechaliśmy na praktyczne szkolenie w Stowarzyszeniu Hodowców małży Pieria. Przy okazji naszej wyprawy poznaliśmy również sposób wydobywania soli morskiej w Grecji. Po południu, w ramach realizacji programu kulturowego zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne – najważniejsze miejsce kultury Macedonii.

Wszystko, czego do tej pory doświadczyliśmy jest dla nas nowe, ale ciekawe i interesujące. Na brak pozytywnych emocji nie narzekamy. Niestety, na razie zawodzi nas pogoda, ponieważ czasami jest chłodno, pochmurno i deszczowo, ale nie opuszcza nas nadzieja, że niedługo będzie tak, jak zakładaliśmy przed wyjazdem, ciepło i słonecznie.

Materiał: Maja Iciek, Weronika Ryczek i Marcelina Tadych

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu

 

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)