Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2021

Strażacy dostali wóz. Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie

fot. UM w Łobżenicy

fot. UM w Łobżenicy

Wczoraj o godzinie 19.00 odbyło się oficjalne przekazanie# samochodu pożarniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebkach. Na początku gospodarze uroczystości Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łobżenicy Antoni Kapeja oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebkach Wojciech Laska powitali przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się między innymi przedstawiciele z Niemiec na czele z Burmistrzem Gminy Schrecksbach Andreasem Schultheisem, Członkiem Zarządu Gminy Schrecksbach Rainerem Nafzigerem i Zastępcą Przewodniczącego Komisji Głównej Rady Gminy Schrecksbach Gerhardem Bechtelem.

Ponadto, w spotkaniu udział wzięli Przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak, Zastępca Burmistrza Łobżenicy Józef Lewandowski, Przewodniczący Komisji Oświaty i Polityki Społecznej Rady Miejskiej w Łobżenicy Mariusz Wiśniewski, Radny Rady Miejskiej w Łobżenicy Czesław Malak, Proboszcz Parafii św. Mikołaja w Dźwiersznie Wielkim ks. Jarosław Gruba, Sołtys Sołectwa Izdebki Piotr Nowicki oraz Członkowie Rady Sołeckiej w Izdebkach.

Nie zabrakło także przedstawicieli z Ochotniczej Straży Pożarnej, Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łobżenicy druha Pawła Muszyńskiego, Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebkach druha Łukasza Giczeli, Przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Schrecksbach druha Gerda Bernharda oraz członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebkach. Wóz przywitali także druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobżenicy i Luchowie.

Warto wspomnieć, że samochód marki Mercedes Benz przekazany został przez zaprzyjaźnioną Gminę Partnerską Schrecksbach z Niemiec. Jego ogólny stan techniczny jest bardzo dobry i z pewnością przyczyni się on do rozwoju jednostki OSP w Izdebkach.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania udali się na drobny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Izdebkach. Poniżej zapraszamy na krótką fotorelację z wydarzenia.

Materiał: UM w Łobżenicy 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Budowa hal
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)