Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 maja 2024
Wiadomości z regionu

Strażacy walczyli z ogniem. Piorun uderzył w budynek

fot. Wiecbork112.pl

fot. Wiecbork112.pl

W poniedziałek 20 maja br., przed godziną 17 na Stanowisko Kierowania #Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Duża Cerkwica.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeński, dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu Krajeńskim oraz po zastępie z Małej Cerkwicy, Płocicza i Dużej Cerkwicy.

Na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest cały budynek inwentarski – w środku nie znajdowały się żadne zwierzęta oraz maszyny, natomiast w górnej części składowana była słoma. W bliskiej odległości od płonącego obiektu, znajdował się także budynek mieszkalny w którym pod wpływem temperatury popękały okna oraz zagrożony był pobliski budynek gospodarczy. Na szczęście dzięki sprawnej akcji strażaków, pożar nie zdołał rozprzestrzenić się na kolejne zabudowania. Przyczyną pożaru było uderzenie pioruna.

SiS: JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault), JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania), OSP Kamień Krajeński (GBARt Man), OSP Kamień Krajeński (GCBA Jelcz), OSP Mała Cerkwica (GBA Renault), OSP Płocicz (GCBA Jelcz), OSP Duża Cerkwica.

Materiał: Wiecbork112.pl

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Budowa hal
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)