Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2023

"Sukces na bank”. Uczniowie Staszica w nagraniach do teleturnieju

fot. powierzone

fot. powierzone

W sobotę, 03 czerwca 2023 r. uczniowie z Zespołu Szkół #im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wzięli udział w nagraniach pierwszego odcinka tegorocznej edycji teleturnieju „Sukces na bank”. W tym celu uczniowie udali się do siedziby TVP 3 w Bydgoszczy.

Młodzież rywalizowała z trzema innymi szkołami z Polski w ćwierćfinale. W skład reprezentacji naszej szkoły wchodzą uczniowie z technikum ekonomicznego z klasy IV cg: Julia Musiał, Krystian Radowski oraz uczniowie z technikum rachunkowości z klasy III c: Martyna Pruchnicka, Amelia Serwus i Hubert Thomas (kapitan drużyny). Jest to V edycja turnieju, uczniowie już na tym etapie konkursu zdobyli tytuł finalistów. Wyników odcinka dowiemy się z emisji programu… dodam tylko, że młodzież wykazała się olbrzymią wiedzą ekonomiczną. Emisja odcinków zaplanowana jest na początek wakacji, odbywa się ona we wszystkich telewizjach regionalnych TVP o tej samej porze (zasięg ogólnopolski).

Opiekunami uczniów są nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

Organizatorem turnieju jest Fundacja Bit Masters. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz / Zespół Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)