Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2023

Sukces ucznia ZSCKR w Samostrzelu. Mikołaj Torochow finalistą olimpiady

fot. powierzone

fot. powierzone

W sobotę, 27 maja br. odbył się etap centralny XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w którym #Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu, w bloku produkcja roślinna, reprezentował uczeń klasy IV technikum rolniczego Mikołaj Torochow.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

W etapie centralnym, w bloku produkcja roślinna, rywalizowało 24 uczniów z całej Polski. Konkurujący ze sobą uczestnicy mieli do rozwiązania zadania testowe oraz praktyczne. Wyniki przeprowadzonych eliminacji centralnych oceniało jury składające się z pracowników dydaktycznych i naukowych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

Mikołaj ostatecznie wywalczył XV miejsce i tym samym został finalistą Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Do olimpijskich zmagań, uczeń przygotowywany był pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Bartłomieja Wojciechowskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Materiał: Bartłomiej Wojciechowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)