Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2021

Święto Plonów w gminie Sadki. Poznaj tegorocznych starostów dożynek!

fot. archiwum

fot. archiwum

Za miesiąc w Sadkach odbędzie się# Święto Plonów. Gminno-parafialne dożynki będą okazją nie tylko do złożenia podziękowań za tegoroczne zbiory, ale również będą obfitowały w atrakcje.

W sobotę, 28 sierpnia, w Sadkach odbędą się gminno-parafialne dożynki. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 14.00 przed kościołem pw. św. Wojciecha w Sadkach. Tam ustawi się korowód dożynkowy, a następnie w kościele zostanie odprawiona uroczysta dziękczynna msza święta. Następnie, o godzinie 15.00 korowód przejdzie na boisko w Sadkach, na dalszą część uroczystości. Podczas niej zebranym zostanie przedstawione widowisko plenerowe „Krajeńskie Dożynki”, które zaprezentuje zespół folklorystyczny Sadkowianie oraz Jabłoneczka. O godzinie 16.00 odbędzie się koncert orkiestry dętej ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy. Odbędzie się również pokaz ratownictwa jednostki JRS z Kowalewka (gm. Kcynia). Nie zabraknie konkursów dożynkowych na najpiękniejszy wieniec oraz na najpiękniejszy chleb dożynkowy. Czas gościom umilą koncerty Adama Krajewskiego i Tomasza Calickiego. O godzinie 20.00 odbędzie się z kolei zabawa taneczna z zespołem 3-cia zmiana. Nie zabraknie także innych atrakcji – wesołego miasteczka, fotobudki, stoisk gastronomicznych czy animacyjnych.

Opiekunami tegorocznego Święta Plonów w gminie Sadki zostali Monika Lewińska oraz Marek Borzych. Monika Lewińska w 2011 roku pełniła już funkcję starościny podczas ówczesnych dożynek w Dębowie. Jest mieszkanką tej miejscowości. Wraz z mężem Mirosławem oraz teściami prowadzi 400-hektarowe gospodarstwo rolne. Uprawiają głównie zboża oraz buraki. Ich gospodarstwo jest regularnie modernizowane, zgodnie z unijnymi normami. Pani Monika lubi zajmować się ogrodem, kwiatami. W wolnej chwili lubi czytać książki, spędza czas z rodziną i znajomymi. Z kolei Marek Borzych od niedawna pełni funkcję sołtysa Jadwiżyna. Prowadzi wraz z żoną Katarzyną 50-hektarowe gospodarstwo w tej miejscowości. Zajmują się głównie uprawą zbóż i kukurydzy, hodują także bydło. Poza tym pracują zawodowo. Marek Borzych jest aktywny społecznie, nie tylko jako sołtys. To także członek zarządu OSP Jadwiżyn. Interesuje się rolnictwem i motoryzacją.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Budowa domu pod klucz
Konstrukcje stalowe
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Test amortyzatorów
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)