Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 września 2023

Sześciolatki świętowały Dzień Kropki. "W każdym z nas tkwi talent"

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W miniony piątek mieliśmy przyjemność odwiedzić #grupę Sówki z Przedszkola Dobre Ludki w Sadkach.

Wraz z 6-latkami mogliśmy świętować Dzień Kropki. Bardzo podoba się nam jego idea, bo choć nie wszyscy wiedzą, jest to święto kreatywności. Staramy się pokazać już najmłodszym, że w każdym z nas tkwi talent. Czasem potrzeba tylko odrobiny czasu by go odkryć.

Czytanie na dywanie to świetny początek każdych udanych zajęć. A książka „Kropka” Petera Reynoldsa bardzo przypadła do gustu przedszkolakom. Z zainteresowaniem wysłuchały historii Vashti, odpowiadały na pytania do tekstu i wysnuły trafne wnioski.

Podczas spotkań z młodszymi dziećmi nie może zabraknąć zabawy ruchowej. Wszyscy chętnie tańczyli w rytm muzyki, a kiedy nastała cisza, każdy musiał odnaleźć swoją połówkę kropki. Kilkukrotne powtórzenie zabawy na życzenie dzieci świadczy o tym, iż spotkała się ona z ich uznaniem.

Pracą plastyczną oczywiście była kropka. Jedna lub wiele, jednokolorowe lub wielobarwne – wszystko według wyobraźni dzieci. Każda praca została umieszczona w ramce, pokolorowanej przez przedszkolaków. Następnie wszystkie dzieła zostały przyklejone do dużej ramy. Dzięki czemu mogliśmy przeprowadzić małą sesję fotograficzną.

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii, Pani Gosi oraz Pani Magdzie za możliwość przeprowadzenia zajęć i sympatyczną współpracę. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)