Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

18 września 2023

Sześciolatki świętowały Dzień Kropki. "W każdym z nas tkwi talent"

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W miniony piątek mieliśmy przyjemność odwiedzić #grupę Sówki z Przedszkola Dobre Ludki w Sadkach.

Wraz z 6-latkami mogliśmy świętować Dzień Kropki. Bardzo podoba się nam jego idea, bo choć nie wszyscy wiedzą, jest to święto kreatywności. Staramy się pokazać już najmłodszym, że w każdym z nas tkwi talent. Czasem potrzeba tylko odrobiny czasu by go odkryć.

Czytanie na dywanie to świetny początek każdych udanych zajęć. A książka „Kropka” Petera Reynoldsa bardzo przypadła do gustu przedszkolakom. Z zainteresowaniem wysłuchały historii Vashti, odpowiadały na pytania do tekstu i wysnuły trafne wnioski.

Podczas spotkań z młodszymi dziećmi nie może zabraknąć zabawy ruchowej. Wszyscy chętnie tańczyli w rytm muzyki, a kiedy nastała cisza, każdy musiał odnaleźć swoją połówkę kropki. Kilkukrotne powtórzenie zabawy na życzenie dzieci świadczy o tym, iż spotkała się ona z ich uznaniem.

Pracą plastyczną oczywiście była kropka. Jedna lub wiele, jednokolorowe lub wielobarwne – wszystko według wyobraźni dzieci. Każda praca została umieszczona w ramce, pokolorowanej przez przedszkolaków. Następnie wszystkie dzieła zostały przyklejone do dużej ramy. Dzięki czemu mogliśmy przeprowadzić małą sesję fotograficzną.

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii, Pani Gosi oraz Pani Magdzie za możliwość przeprowadzenia zajęć i sympatyczną współpracę. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)