Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2021

Tradycji stało się zadość. Za nami Nakielska Liga Pływania

fot. UKS Czwórka Nakło

fot. UKS Czwórka Nakło

W niedzielę 28 listopada na pływalni Naquarius odbyła się# Nakielska Liga Pływania uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Z przyczyn pandemicznych zawody zostały podzielone na trzy bloki.

Jako pierwsi swoje wyścigi o godzinie 8:00 rozpoczęli najmłodsi uczniowie z klas piątych, czwartych i młodszych. Ich rywalizacja odbyła się na dystansie 50m w stylu dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Podczas pierwszej części zawodów odbyło się uroczyste otwarcie i powitanie wszystkich uczestników. Słowa uznania i życzenia dobrej zabawy skierowała do pływaków Pani Prezes Nakielskiego Sportu Anna Mrozek. Do szybkiego pływania dopingowała licznie zgromadzona publiczność. Dla wielu młodych adeptów tej pięknej dyscypliny, Nakielska Liga Pływania była pierwszymi oficjalnymi zawodami. Wszyscy wspaniale wywiązali się z zadań i zaliczyli udane zawody.

Drugi blok zawodów dla uczniów klas szóstych i siódmych rozpoczął się o godzinie 10.00. W tej części rywalizacji dodatkowo mogliśmy podziwiać wyścigi stylem motylkowym a osiągane rezultaty dawały licznie zgromadzonym rodzicom i trenerom wiele radości. Świetne występy uczniów były tylko potwierdzeniem dobrego przygotowania i wzrastającej formy nakielskich pływaków.
W ostatniej części zawodów, która rozpoczęła się punktualnie o godzinie dwunastej ścigali się uczniowie klas ósmych i szkół ponadpodstawowych. Tutaj mogliśmy już obserwować najwyższy poziom wyszkolenia a osiągane rezultaty były bardzo widowiskowe. W finałowym wyścigu na 50m stylem dowolnym aż czterech zawodników pokonało dystans 50m poniżej 28 sekund. Taka postawa i rywalizacja daje powody do zadowolenia i nadziei na dobre wyniki podczas zbliżających się w grudniu Mistrzostw Województwa Kujawsko Pomorskiego w rywalizacji szkół.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło, który na realizację tego zadania otrzymał wsparcie w projekcie dla organizacji pozarządowych z UMiG w Nakle pn. „Pływacka droga do sukcesu - program szkolenia dzieci i młodzieży. NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2021”

Słowa podziękowania kierujemy do naszych współorganizatorów: Spółki Nakielski Sport, ZSP nr 4 w Nakle, SP nr 2 w Nakle oraz NOK. Dzięki tym podmiotom nasze zawody są zorganizowane w sposób profesjonalny i zachęcają młodzież do udziału w rywalizacji. Osobne słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli i instruktorów nakielskich szkół za bardzo dobrze przygotowane dzieci do wyścigów i włożoną pracę w przebieg zawodów. Dziękujemy komisji sędziowskiej PZP i zaangażowanym w przygotowania rodzicom. Wasze bezinteresowne wsparcie i zaangażowanie w rozwój klubu trwa już ponad 8 lat za co serdecznie dziękujemy. Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję zawodów Nakielskiej Ligii Pływania dnia 12.12.2021 roku.

Materiał: Marcin Kuliński - UKS Czwórka Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 2
Pliki do pobrania
Nakielska Liga Pływania 28.11.2021 III BLOK WYNIKI.pdf
Nakielska Liga Pływania 28.11.2021 II BLOK WYNIKI.pdf
Nakielska Liga Pływania 28.11.2021 I BLOK WYNIKI.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)