Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

22 września 2014
Artykuł sponsorowany (film)

Twoja firma potrzebuje gotówki?

fot. bsnaklo.pl

fot. bsnaklo.pl

Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią realizując projekt „Zwiększenie dostępności źródeł finansowania dla MŚP poprzez fundusz powierniczy JEREMIE” wprowadził do oferty wyjątkowo atrakcyjne pożyczki dla mikro i małych firm.

Czym jest inicjatywa JEREMIE?

JEREMIE (Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises - Wspólne europejskie zasoby dla MŚP) to nowy mechanizm pozadotacyjnego wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ze środków publicznych ustanowiony przez Komisję Europejską, odchodzący od tradycyjnego dotacyjnego wsparcia instrumentów finansowych na rzecz mechanizmu odnawialnego pozwalający zwiększyć absorpcję środków unijnych oraz efektywne ich użycie na rzecz rozwoju MŚP w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Dla kogo przeznaczone są pożyczki?

Pożyczki oferowane przez Bank w ramach funduszu powierniczego JEREMIE przeznaczone są dla mikro i małych przedsiębiorstw (zarówno osób fizycznych, jak prawnych) posiadających siedzibę i prowadzących działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Co może być przedmiotem pożyczki?

Przedmiotem pożyczki mogą być przedsięwzięcia obrotowe oraz inwestycyjne występujące w obrocie gospodarczym z zastrzeżeniem, że:
pożyczki obrotowe
mogą zostać udzielone jedynie „start-up’om”, tj. przedsiębiorcom, których okres prowadzenia działalności gospodarczej nie przekracza 36 miesięcy (licząc od daty rejestracji),
pożyczki inwestycyjne
mogą zostać udzielone zarówno „start-up’om”, jak i przedsiębiorcom funkcjonującym dłużej niż 36 miesięcy.

Jaka jest maksymalna kwota oraz okres pożyczki?

Maksymalna kwota jednostkowej pożyczki to 240.000,00 zł, a łączne zaangażowane jednego podmiotu z tytułu pożyczek Jeremie nie może przekroczyć 360.000,00 zł. Maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi 60 miesięcy. Możliwy jest okres karencji w spłacie kapitału, nie może on jednak przekroczyć 3 miesięcy (okres karencji wlicza się do okresu spłaty pożyczki).

Jakie są koszty pożyczki?

Oprocentowanie pożyczek jest bardzo atrakcyjne, stałe i uzależnione od stopy referencyjnej określonej w stosownym Komunikacie Komisji Europejskiej.
Obecnie oprocentowanie wynosi:
6,75% w skali roku – dla przedsiębiorców funkcjonujących na rynku krócej niż 36 miesięcy (start-up’y),
3,75% w skali roku – dla przedsiębiorców funkcjonujących na rynku dłużej niż 36 miesięcy.
Za rozpatrzenie wniosku o pożyczkę Bank nie pobiera prowizji przygotowawczej.

Twoja firma potrzebuje gotówki? Sięgnij po JEREMIE!

O szczegóły oferty pytaj w naszych placówkach.

Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią
ul. Sądowa 10
89-100 Nakło nad Notecią
tel: 52 386-50-05   tel: 52 386-50-10


Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)