Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

22 listopada 2022

Uczniowie omawiali balladę Mickiewicza. Warsztaty badawczo - literackie

fot. Eliza Wegner-Pogiel, Monika Mitek

fot. Eliza Wegner-Pogiel, Monika Mitek

Bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach już jakiś czas temu miały przyjemność odwiedzić Niepubliczną Szkołę Podstawową #Stowarzyszenia Żakus w Anielinach. Przeprowadziły tam zajęcia w ramach projektu" Poezja na wyciągnięcie ręki - 200 lat polskiego romantyzmu".

Tematem spotkania była twórczość Adama Mickiewicza, a szczególnie ballada "Świtezianka". Uczniowie wysłuchali poprawnie odczytanego tekstu utworu, następnie przyszli do jego omówienia. Nie zabrakło informacji o naszym wieszczu Narodowym. W części kreatywnej spotkania jego uczestnicy stworzyli lapbooki, które usystematyzowaly wiedzę na temat ballady "Świtezianka". Nie zabrakło w nich planu wydarzeń, krótkiej charakterystyki postaci i pięknych ilustracji.

Warsztaty badawczo - literackie zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał: Monika Mitek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)