Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2022

Uczniowie omawiali balladę Mickiewicza. Warsztaty badawczo - literackie

fot. Eliza Wegner-Pogiel, Monika Mitek

fot. Eliza Wegner-Pogiel, Monika Mitek

Bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach już jakiś czas temu miały przyjemność odwiedzić Niepubliczną Szkołę Podstawową #Stowarzyszenia Żakus w Anielinach. Przeprowadziły tam zajęcia w ramach projektu" Poezja na wyciągnięcie ręki - 200 lat polskiego romantyzmu".

Tematem spotkania była twórczość Adama Mickiewicza, a szczególnie ballada "Świtezianka". Uczniowie wysłuchali poprawnie odczytanego tekstu utworu, następnie przyszli do jego omówienia. Nie zabrakło informacji o naszym wieszczu Narodowym. W części kreatywnej spotkania jego uczestnicy stworzyli lapbooki, które usystematyzowaly wiedzę na temat ballady "Świtezianka". Nie zabrakło w nich planu wydarzeń, krótkiej charakterystyki postaci i pięknych ilustracji.

Warsztaty badawczo - literackie zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał: Monika Mitek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)