Dziś mamy 20 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

16 września 2021

Uczniowie z Samostrzela w Salonikach. Zwiedzili m.in. muzeum archeologiczne

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę, 11 września uczniowie z ZS CKR w Samostrzelu zwiedzili# Muzeum Archeologiczne w Salonikach. Mogli podziwiać bardzo dobrze zachowane zabytki sprzed wielu wieków: rzeźby, naczynia, biżuterię. Następnie mieli okazję odkrywać piękno i smaki tego pięknego, greckiego miasta.

Niedziela nie mniej zachwyciła swoim programem, stażyści wyjechali na całodzienną wycieczkę, aby zobaczyć Meteory – masywy skał z piaskowca osiągające 540 m n.p.m. Na ich szczytach umiejscowiono piękne klasztory, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa Unesco. Widoki zapierały dech w piersiach.

Kolejny tydzień staży rozpoczął się od praktyk w Dog Academy Training Center, potocznie zwanym przedszkolem dla psów. Uczniowie z wielką chęcią i zaciekawieniem ćwiczyli poskarmianie pacjenta i elementy badania ogólnego, pielęgnowali sierść i pazury. Na zakończenie obejrzeli pokaz sztuczek w wykonaniu tamtejszych pupili. Dopełnieniem dnia była wycieczka nad Morze Egejskie, na cudowną plażę Perea.

Wtorek to dzień poświęcony firmie Milkplan, w której młodzież przyglądała się produkcji maszyn mleczarskich, a także miała okazję zgłębić temat udoju owiec. Pod wieczór wybrali się na wycieczkę wokół ruin murów obronnych Salonik. Z najwyższego punktu widokowego w tym mieście można było podziwiać piękne morze i cudowną architekturę.

Materiał: Martyna Jasińska, Julia Janka

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)