Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

Uczniowie zwiedzali Trójmiasto. Uczestnikom wycieczki dopisała pogoda

fot. powierzone

fot. powierzone

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego i wciąż poprawiającymi się warunkami #atmosferycznym nastał czas wyjazdów w różne ciekawe i inspirujące miejsca. Jednym z takich miejsc jest Trójmiasto, do którego zawitali i nasi uczniowie.

Pierwszego dnia wycieczki tj. 17 maja 2023 roku młodzież klas pierwszych technikum architektury krajobrazu, technikum rolniczego oraz technikum weterynarii z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu odwiedzili Akwarium w Gdyni oraz Stare Miasto w Gdańsku. Kolejny dzień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, co idealnie pozwoliło zrealizować nam wszystkie zaplanowane wcześniej aktywności. Dzień rozpoczęliśmy spacerem po słynnym Parku Oliwskim, gdzie podziwialiśmy przykłady małej architektury krajobrazu i wysłuchaliśmy wzniosłego koncertu zabytkowych organów kościelnych. Następne punkty programu to: zwiedzanie gdańskiego ZOO, spacer sopockim molo oraz wieczór pełen wrażeń podczas seansu filmowego w Multikinie. Ostatnim przystankiem trzydniowej wycieczki było muzeum - Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Wyjazd niósł ze sobą nie tylko wartości edukacyjne, lecz również był doskonałą sposobnością do pogłębienia relacji koleżeńskich, spędzenia czasu na świeżym powietrzu i oderwania się od codziennej, szkolnej rzeczywistości.

Materiał: Olga Cegielska, Ewa Zdrojewska-Baliniak

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)