Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

Uczniowie zwiedzali Trójmiasto. Uczestnikom wycieczki dopisała pogoda

fot. powierzone

fot. powierzone

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego i wciąż poprawiającymi się warunkami #atmosferycznym nastał czas wyjazdów w różne ciekawe i inspirujące miejsca. Jednym z takich miejsc jest Trójmiasto, do którego zawitali i nasi uczniowie.

Pierwszego dnia wycieczki tj. 17 maja 2023 roku młodzież klas pierwszych technikum architektury krajobrazu, technikum rolniczego oraz technikum weterynarii z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu odwiedzili Akwarium w Gdyni oraz Stare Miasto w Gdańsku. Kolejny dzień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, co idealnie pozwoliło zrealizować nam wszystkie zaplanowane wcześniej aktywności. Dzień rozpoczęliśmy spacerem po słynnym Parku Oliwskim, gdzie podziwialiśmy przykłady małej architektury krajobrazu i wysłuchaliśmy wzniosłego koncertu zabytkowych organów kościelnych. Następne punkty programu to: zwiedzanie gdańskiego ZOO, spacer sopockim molo oraz wieczór pełen wrażeń podczas seansu filmowego w Multikinie. Ostatnim przystankiem trzydniowej wycieczki było muzeum - Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Wyjazd niósł ze sobą nie tylko wartości edukacyjne, lecz również był doskonałą sposobnością do pogłębienia relacji koleżeńskich, spędzenia czasu na świeżym powietrzu i oderwania się od codziennej, szkolnej rzeczywistości.

Materiał: Olga Cegielska, Ewa Zdrojewska-Baliniak

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)