Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

21 lipca 2021

Udzielanie pomocy przez LPR. Strażacy odbyli szkolenie

fot. KP PSP w Nakle

fot. KP PSP w Nakle

19 lipca 2021 r. o godz. 10:00 w Komendzie Powiatowej PSP w# Nakle nad Notecią odbyło się szkolenie doskonalące dla strażaków KSRG z zakresu współdziałania z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR) – część teoretyczna.

Wyżej wymienione szkolenie realizowane jest na postawie zatwierdzonego przez Komendanta Głównego PSP w 2012 roku programu szkolenia w tym zakresie.

Przytoczony program szkolenia obejmuje między innymi następujące tematy ściśle związane z HEMS, czyli Śmigłowcową Służbą Ratownictwa Medycznego:

• zakres dysponowania HEMS,
• prowadzenie łączności radiowej z HEMS,
• ogólne zasady bezpieczeństwa podczas działań z HEMS,
• wybór miejsc do lądowania dla HEMS,
• przyjmowanie HEMS podczas prowadzonej pomocy przez zespoły ratownictwa medycznego lub prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych przez strażaków
w różnych porach doby.

Szkolenie z wynikiem pozytywnym ukończyło 12 druhów. Część teoretyczną przeprowadził instruktor PSP z zakresu współdziałania z SP ZOZ LPR – st. kpt. Paweł Przybylski.

Materiał: mł. kpt. Maciej Poraj

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)