Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

13 stycznia 2022

Umiera serce, wciąż żyje nadzieja... Na ratunek Emilce!

fot. pow.

fot. pow.

Emilka to dwuletnia dziewczynka z krytyczną wadą serca pod# postacią wspólnego kanału przedsionkowo-komorowego, sinicę, nadciśnienie płucne i Zespół Downa.

W Polsce nie ma dla niej ratunku. Nikt w kraju nie podejmie się operacji. Dziecko zostało skierowane pod opiekę domowego hospicjum.

Jedyna nadzieja w klinice w Bostonie, któa chce operować i czeka na Emilkę.

Na przeszkodzie stoją pieniądze, a czas gra na niekorzyść.

Lekarze zaznaczyli jasno.. TO może zdarzyć się w każdej chwili. TO, czyli śmierć.

Wszyscy drżymy ze strachu o życie małej Emilki. Dziewczynka sinieje nawet w czasie najprostszych codziennych czynności.

Serduszko nie daje rady, a śmiertelna wada serca pod postacią wspólnego kanału przedsionkowo-komorowego nie pozawla na normalne funkcjonowanie. 

Gdyby tego było mało, Emilka cierpi na niebezpieczne nadciśnienie płucne. Mała, krucha dziewczynka tak bardzo doświadczona przez los. 

Krytyczna wada serca, sinica i nadciśnienie płucne to choroby, które postepują w zastraszającym tempie. Tylko Klinika w Bostonie jest w stanie uratować życie Emilki. Wyceniono je na prawie 1,5mln zł. Toczy się walka na śmierć i życie. Cała rodzina błaga o pomoc. 

Ratunek jest na wyciagnięcie ręki, ale potrzeba środków. Potrzeba masowych udostepnień i wpłat (nawet najdrobniejszych)
Nie dopuśćmy do tragedii. Prosimy o wsparcie. 

Link do zbiórki. 

Ratujemy serce Emilki Rybarczyk

Materiał: Magdalena Buritta - opiekun zbiórek celowych/red.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  :-(, w dniu 13-01-2022 16:44:06 napisał:

  Przekazałbym 1% z podatku ale jeśli dobrze kojarzę to przez nowy ład już tego zrobić nie można...

  odpowiedz

  • -6 (8)

  Autorka postu, w dniu 14-01-2022 15:10:31 napisał:

  Szczerze życzę bardzo dużo zdrowia ale rodzice już nie najmłodsi, szczególnie Tato, więc ryzyko poczęcia dziecka chorego wzrasta. Gdzie wobec tego świadomość lub badania na poziom hormonów, zanim dojdzie do poczęcia? Wtedy niestety choroby, wady genetyczne . Zdrowia dla małej wojowniczki

  odpowiedz

  • 0 (6)

  olek kol. owsika, w dniu 14-01-2022 15:13:17 napisał:

  Świetna okazja aby sprawdzić Owsiaka! Ciekawe czy będzie uchwytny kiedy chodzi o to by coś dać, czy jak zwykle będzie nieuchwytny i głuchy. Może w końcu ludzie się zastanowią zanim mu coś dadzą!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Budowa magazynów
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)