Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

15 sierpnia 2022

Uroczysta msza święta i obchody na cmentarzu. 102. rocznica Cudu nad Wisłą

fot. MaG

fot. MaG

15 sierpnia br. obchodziliśmy w Gminie Sadki Święto Wojska Polskiego # oraz 102. rocznicę „Cudu nad Wisłą”.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie  11:00  mszą świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz Witold Korowajczyk. Następnie delegacje oraz poczty sztandarowe i zgromadzeni wierni przemaszerowali na cmentarz parafialny.

Druga część uroczystości miała miejsce przy mogile pomordowanych, a otworzyła Iwona Biniak- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach. Flagę na maszt podniósł poczet sztandarowy tworzony przez OSP Sadki, a wszystko przy dźwiękach hymnu. Tego wyjątkowego dnia nie mogło zabraknąć okolicznościowego przemówienia, które wygłosił Wójt Gminy Sadki- Dariusz Gryniewicz.

 W dalszej części obchodów zgromadzone delegacje złożyły wiązanki na grobie pomordowanych mieszkańców Sadek. Poza przedstawicielami władz gminy obecni byli także Radni Gminy Sadki, Sołtysi Gminy Sadki, Związek Kombatantów, Związek Emerytów i Rencistów, przedstawiciele Przedszkola Gminy Sadki, Szkoły Podstawowej w Sadkach oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Anielinach, a także Zarządu Gminnego Związku OSP, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadkach, Straży Gminnej w Sadkach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach.

 materiał: Magdalena Sobiecka, GOK Sadki

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    C. nad Rokitka, w dniu 15-08-2022 22:27:31 napisał:

    Lubię jak nam czyta

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)