Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

01 września 2021

Uroczyste rozpoczęcie roku. Minister Kamiński w ZS CKR w Samostrzelu

fot. Damian Poniewierski

fot. Damian Poniewierski

1 września 2021r. odbyła się# uroczysta inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, szkole, która od 1 stycznie podlega Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Na początku uczczono 82 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej i oddano hołd jej uczestnikom. Następnie uczniowie złożyli gratulacje pani Małgorzacie Ciechanowskiej, która rozpoczęła kolejną, czwartą już kadencję jako dyrektor szkoły.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili pan Ryszard Kamiński, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pan Juliusz Młodecki, Prezes Ogólnopolskiego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, obaj absolwenci szkoły w Samostrzelu. Minister Kamiński najpierw odczytał list Ministra Rolnictwa adresowany do szkolnej społeczności z życzeniami powodzenia w nowym roku szkolnym, a następnie pogratulował uczniom wyboru szkoły, wspominając swój w niej pobyt.

Dyrektor Małgorzata Ciechanowska powitała wszystkich obecnych na inauguracji, a szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych: technikum weterynarii, technikum rolniczego, technikum architektury krajobrazu i branżowej szkoły I stopnia kształcącej w zawodzie: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Później uczniowie rozeszli się do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami.

Uroczystość przygotowali i poprowadzili uczennice klasy III technikum weterynarii: Zuzanna Doberstein i Zuzanna Strzyżewska.

 

Tekst: Ewa Makowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)