Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

W Sadkach nie można narzekać na nudę. Podczas warsztatów przygotowali domki

fot. GOK w Sadkach

fot. GOK w Sadkach

Nasze wczorajsze spotkanie z uczestniczkami zajęć rękodzielniczych dla# dorosłych było bardzo twórcze i owocne!

Tym razem postawiłyśmy na drewniane domki. Każda z Pań miała do dyspozycji 2 kawałki drewna przycięte w odpowiedni kształt. Pierwszą czynnością, którą należało wykonać było szlifowanie krawędzi. Następnie można było zabrać się za malowanie. Do wyboru miałyśmy bejce oraz farby akrylowe w różnych kolorach. Nie lada zagwozdką okazał się wybór elewacji... Ba! Na niektóre projekty nawet kilkukrotnie nanoszono zmiany kolorystyczne, ale najważniejsze, że efekty końcowe zadowoliły nasze architektki i inwestorki w jednym. Niektóre z Pań zdecydowały się także na wykonanie poszycia dachowego. Jako dachówki posłużyły im kawałki patyczków do lodów lub szyszki, które przycięte w odpowiedni sposób idealnie sprawdzały się w tej roli!

Mamy nadzieję, że zajęcia spodobały się naszym uczestniczkom, pozwoliły na chwilę oderwać się od codziennych spraw i odrobinę zrelaksować.

Materiał do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przygotowała je i przeprowadziła instruktor GOK Magdalena Sobiecka-Lipińska. 

Materiał: Magdalena Sobiecka-Lipińska - GOK w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)