Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

02 maja 2021

W wieku 77 lat zmarł Bronisław Cieślak. Aktor i były polityk

Bronisław Cieślak urodziny 8 października 1943 w# Krakowie, zmarł w nocy z soboty na niedziele 2 maja 2021. Był polskim aktorem, dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Odtwórca m.in. roli Sławomira Borewicza w serialu 07 zgłoś się i Bronisława Malanowskiego w serialu Malanowski i Partnerzy. Poseł na Sejm III i IV kadencji.

Po maturze podjął studia etnograficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim, których nie ukończył. W 1968 rozpoczął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, potem również w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej. Reżyser Roman Załuski zaproponował mu udział w zdjęciach próbnych do serialu obyczajowego Znaki szczególne z 1976, który stał się filmowym debiutem Bronisława Cieślaka. Krzysztof Szmagier powierzył mu następnie główną rolę w serialu kryminalnym 07 zgłoś się. Był twórcą programów telewizyjnych, prowadził m.in. Telewizyjne Biuro Śledcze.

W latach 1971–1990 był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

W 1997 uzyskał mandat poselski z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Po raz drugi został wybrany do Sejmu w 2001 z ramienia SLD w okręgu krakowskim liczbą 24 252 głosów. W IV kadencji pełnił funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD. 24 grudnia 2001 został zatrzymany przez policję podczas jazdy pod prąd ulicą jednokierunkową. Bronisław Cieślak odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu we krwi. Komisja Etyki Poselskiej uznała jego zachowanie za nadużycie immunitetu. W maju 2002 Sąd Okręgowy w Krakowie ukarał go za wykroczenie drogowe karą 1200 zł grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres sześciu miesięcy. W 2005 i 2007 bez powodzenia kandydował w kolejnych wyborach parlamentarnych. W 2006 bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Krakowa.

Źródło: Wikipedia

 

Oceń artykuł: 2 31

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • -19 (33)

  pzpr, w dniu 02-05-2021 16:19:38 napisał:

  Jednym słowem zmarł komunistyczny dziadyga!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (10)

  Przygnębiona , w dniu 02-05-2021 19:27:30 napisał:

  Bronek byłeś najlepszy a szczególnie 097 zgłoś się i jako grający w Malanowski i partnerzy lubiłam cie bardzo oglądać wrazie sprawiało że byłeś. Pogodny i uśmiechnięty

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Obserwator z pisowskiego bagna, w dniu 03-05-2021 10:13:15 napisał:

  Szkoda człowieka, sympatyczny i miły. Jednak aktorem był naprawdę słabym.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  osaka, w dniu 03-05-2021 18:20:58 napisał:

  "Sławek" cześć Twojej pamięci. Spoczywaj w spokoju ! Wyrazy współczucia Twojej Rodzinie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  Lolek, w dniu 13-06-2021 09:53:09 napisał:

  Komuch i pijus a redakcja go wspomina. Jeszcze mu order dajcie jak podobnym.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)