Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

07 lipca 2022

Walka z ASF. Wykonano barierę zapachową

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Jedną z metod walki z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF), który # jest m.in.przenoszony przez dziki, stanowi tworzenie tzw. barier zapachowych. Wykonuje się je poprzez opryski.


W ostatnim czasie, w dwóch rejonach naszego powiatu wykonano dwa takie opryski, które mają odstraszać dziki.

Pierwszy oprysk na długości 35 kilometrów wykonano 30 czerwca na trasie: obszar leśny Runowo (miejscowości Rajgród, Jeziorki Zabartowskie), Izabela, Dębionek Formoza, Leśnictwo Glinki, Liszkówko, Machowo, Bnin, Jadwiżyn, łąki nadnoteckie, Noteć.

Oprysk drugi został wykonany 1 lipca na odcinku 46 kilometrów, na trasie: łąki nadnoteckie, Noteć, Mieczkowo, Smogulecka Wieś, Dobieszewo, Dobieszewko. Panigródzek, Głogowiniec, Palmierowo, Włodzimierzewo, Dziewierzewo, Żarczyn, las Nadborowo.

Decyzję o wykonaniu oprysku wydał Powiatowy lekarz weterynarii.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Wypasacz świń, w dniu 07-07-2022 14:01:56 napisał:

  Dobór tematów na tym portalu mistrzowski.Nie wiem czy jest drugi taki w Polsce ;-) Rozwala mnie na łopatki każdego dnia.Dzisiejszy o ASF himalaje wsi ;-)

  odpowiedz

  • 4 (4)

  nonanon, w dniu 07-07-2022 19:20:20 napisał:

  Jak w mediach jest akcja ASF w śród dzików to potem profilaktycznie likwiduje się wszystkie stada świń u rolników.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  kierownik klimatu na pow. nakielski, w dniu 07-07-2022 22:31:38 napisał:

  Trzeba pozakładać maski na ryje dzików to się nie będą zarażać. Można powołać urzędy do kontroli dzików wszystkich płci - czy tych masek nie ściągają. Mam kwalifikacje na kierownika i certyfikat, że trzymam tajemnicę państwową.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Budowa magazynów
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)