Dziś mamy 21 czerwca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 października 2020

Warsztaty haftu krajeńskiego. Powstały serwety z motywem krajeńskim

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

W poniedziałkowe popołudnie po raz ostatni odbyły się# warsztaty haftu krajeńskiego w ramach projektu pt. "Krajeńskie Impresje".

Zgromadzone w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach panie dyskutowały o wytworach swoich prac. Dzięki cyklowi spotkań każda z uczestniczek poznała podstawy ściegów oraz elementy używane w hafcie krajeńskim. W ten sposób powstały samodzielnie wykonane serwety z motywami krajeńskimi. Mimo zakończenia cyklu naszych spotkań z haftem krajeńskim mamy nadzieję na dalszy ciąg współpracy przy tworzeniu nowych szedełkowych dzieł. Warsztaty dofinansowane zostały ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu "EtnoPolska2020".

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ocena pracy zdalnej przyczyną konfliktu między pracownikami a pracodawcami?

Przedsiębiorcy częściej niż pracownicy źle oceniają jakość# pracy zdalnej. Po upływie kilkunastu miesięcy, zastosowany w wielu przypadkach po raz pierwszy model zdalnego zatrudnienia, przynosi gorsze efekty zdaniem co trzeciego pracodawcy. Najmniej zadowoleni z home office są przedstawiciele handlu, przemysłu i mikrofirm. Opinię pracodawców podziela co piąty pracownik, a wielu z nich nie wie, jak się ocenić – wynika z badań przeprowadzonych dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że nie ma już powrotu do rzeczywistości sprzed Covid-19.

(czytaj więcej)
0

Czym galerie handlowe przyciągają klientów? Przedstawiamy wyniki sondy

Co jest najważniejsze dla odwiedzających centra handlowe po# pandemii? Według wyników najnowszego badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie Cushman & Wakefield nadrzędne dla klientów odwiedzających centra handlowe są: możliwość dokonywania zakupów na miejscu, bez korzystania z internetu oraz możliwość zrobienia spontanicznych, nieplanowanych zakupów. Najmniej ważny dla konsumentów okazuje się udział w eventach organizowanych na terenie centrum oraz korzystanie z oferty fitness.

(czytaj więcej)
0

Zadbaj o wątrobę. Sprawdź jak ją chronić!

Co szkodzi wątrobie? Jak ją chronić, by służyła nam jak najdłużej? Dowiesz się dzięki kampanii „Listy od W.”

(czytaj więcej)
0

Ranking opieki nad dziećmi. Polska zajęła 27. miejsce

Według raportu UNICEF, Luksemburg, Islandia, Szwecja, Norwegia i Niemcy zajmują# najwyższe miejsca w rankingu dotyczącym opieki nad dziećmi wśród 41 krajów OECD i UE. Na najniższych miejscach uplasowały się: Słowacja, Stany Zjednoczone, Cypr, Szwajcaria i Australia. Polska zajęła 27. miejsce.

(czytaj więcej)