Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

15 października 2020

Warsztaty haftu krajeńskiego. Powstały serwety z motywem krajeńskim

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

W poniedziałkowe popołudnie po raz ostatni odbyły się# warsztaty haftu krajeńskiego w ramach projektu pt. "Krajeńskie Impresje".

Zgromadzone w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach panie dyskutowały o wytworach swoich prac. Dzięki cyklowi spotkań każda z uczestniczek poznała podstawy ściegów oraz elementy używane w hafcie krajeńskim. W ten sposób powstały samodzielnie wykonane serwety z motywami krajeńskimi. Mimo zakończenia cyklu naszych spotkań z haftem krajeńskim mamy nadzieję na dalszy ciąg współpracy przy tworzeniu nowych szedełkowych dzieł. Warsztaty dofinansowane zostały ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu "EtnoPolska2020".

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)