Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

29 września 2022

Warsztaty literaturoznawcze. „Poezja na wyciągnięcie ręki”

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Dnia 26 września w ZSCKR w Samostrzelu dyrektor GBP w Sadkach #Joanna Brzozowska przeprowadziła dwa warsztaty literaturoznawcze. Odbyły się one w klasach III technikum rolniczego i weterynaryjnego.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z prezentacją „Poezja na wyciągnięcie ręki”, z której dowiedzieli się czym charakteryzuje się ballada romantyczna .Poznali również życiorys Adama Mickiewicza i krótkie streszczenie utworów zawartych w zbiorze „Ballady i romanse”. Następnie w każdej z klas wybrani uczniowie przeczytali balladę „Romantyczność”, będącą manifestem polskiego romantyzmu. Po wysłuchaniu i interpretacji tekstu ,wykonali mapę myśli oraz sprawdzili swoją wiedzę w przygotowanych przez bibliotekarkę zadaniach. Na zakończenie obie klasy rozwiązywały test ze znajomości Ballad i Romansów. Zwyciężczynią została Magdalena Nowak z klasy IIITW. Bardzo dziękuję pani wicedyrektor ZSCKR w Samostrzelu Ewie Makowskiej i pani Bernadetcie Sobierajskiej nauczycielce języka polskiego ,za możliwość przeprowadzenia zajęć.

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)