Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

06 września 2021

Weekend poświęcili na zwiedzanie. Uczestnicy miło spędzili czas

fot. pow.

fot. pow.

Podczas naszego pierwszego weekendu zorganizowanego w# ramach projektu Erasmus+ „Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą” w sobotę 12.06.2021 r., realizowanego przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy odwiedzili Urbino, Florencję, Arezzo i Monte Falco.

Weekendowe zwiedzanie rozpoczęliśmy w piątek od niesamowitego miasteczka Urbino, położonego w prowincji Marche. Starówka miasta została wpisana na listę UNESCO, a jej niepowtarzalny widok z fortecy Albornoz zapiera dech w piersiach. Sobotę, podobnie jak w trakcie pierwszej mobilności, spędziliśmy we Florencji, stolicy Toskanii. To miasto wymaga więcej czasu na poznanie jego piękna, jednak cieszymy się, że przez te kilka godzin mogliśmy zobaczyć jego najważniejsze punkty: Cattedrale di Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio, Piazza della Repubbica, Ponte Vecchio. Niedzielę rozpoczęliśmy od podziwiania widoków gór Toskani i Emili-Romanii ze szczytu Monte Falco, a popołudnie spędziliśmy w toskańskim Arezzo. Tam podziwialiśmy paradę i rekonstrukcję militarną w ramach Giostra del Saracino.

Materiał: Paweł Gorecki - Koordynator projektu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)