Dziś mamy 2 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Wichura spowodowała spore uszkodzenia! Łącznie pracowało 135 strażaków

fot. OSP Potulice/OSP Szubin

fot. OSP Potulice/OSP Szubin

21 października 2021 roku Państwowa Straż Pożarna w Nakle miała ręce pełne pracy#. Wichura spowodowała spore uszkodzenia dachów i budynków, linii energetycznych, a także rogatki na przejeździe kolejowym.

Jak poinformował nas mł. bryg. Piotr Cholerzyński z Państwowej Straży Pożarnej w Nakle - w wyniku wichur i silnych wiatrów odnotowano aż 59 zdarzeń, z czego:
- 30 zdarzeń dotyczyło powalonych drzew
- 14 dot. uszkodzonych budynków i dachów, w tym 10 zgłoszeń to budynki mieszkalne, a 4 to budynki gospodarcze
- 10 zgłoszeń dot. zerwanych linii energetycznych
- 2 zgłoszenia okazały się fałszywe

Jedno zdarzenie dot. przewróconej przyczepy od ciężarówki w Chrząstowie.

W Nakle odnotowano również m.in. uszkodzoną rogatkę na przejeździe kolejowym w kierunku ul. Staszica, która została przełamana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i zdjęciu uszkodzonej i wiszącej części rogatki.

W Urzędzie Miejskim w Szubinie odnotowano uszkodzoną blachę na budynku. Strażacy usunęli ustęrkę poprzez zdjęcie oderwanego kawałka blachy.

W Samoklęskach Dużych zgłoszono uszkodzony dach na przystanku autobusowym. Strażacy usunęli elementy zagrażające bezpieczeństwu i zabezpieczyli uszkodzone elementy dachu.

We wszystkich wczorajszych działaniach udział łącznie brały 33 zastępy straży pożarnej, a 135 strażaków.

Na szczęście w wyniku złych warunków atmosferycznych nikt nie ucierpiał.

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)