Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

29 września 2022

Widząc radiowóz gwałtownie przyspieszył. I to go zgubiło

fot. archiwum

fot. archiwum

Kierowca forda widząc radiowóz znacznie przyspieszył#, czym zwrócił na siebie uwagę mundurowych. Policjanci szybko skontrolowali auto i okazało się, że prowadził je pijany 52-latek.

Wczoraj (28.09.22) patrol prewencji, pełniąc służbę na terenie gminy Sadki, w jednej z miejscowości, zwrócił uwagę na forda, który widząc radiowóz znacznie przyspieszył. Policjanci postanowili więc sprawdzić, co skłoniło kierowcę do takiego zachowania i skontrolowali auto.

W wnętrza pojazdu czuć było charakterystyczną woń alkoholu, dlatego siedzący za kierownicą 52-latek został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że kontrolowany miał w organizmie aż 1,8 promila alkoholu.

Kierowca forda stracił prawo jazdy i trzeźwiał pod opieką rodziny. Niebawem usłyszy on zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a jego zachowanie oceni sąd. Za jazdę na przysłowiowym „podwójnym gazie” 52-latkowi grożą dwa lata więzienia.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (17)

  Nakielanin, w dniu 29-09-2022 15:21:33 napisał:

  Ja zawsze jak mijam radiowóz to przyspieszam. Ale na trzeźwo. Bo trzeba zasuwać by przy tej partii rządzącej na rachunki zarobić.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  POLAK, w dniu 30-09-2022 10:49:51 napisał:

  Racja ja tez tak robie a w ogole to mam uczulenie na mundury

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Ehehehdh, w dniu 01-10-2022 21:51:17 napisał:

  Najlepsze jest to że ten pismak zawsze pisze ze było czuć won alkoholu bo tak samo było z moim kumplem jak go złapali w słupach a to była tylko rutynową kontrol a jechał skuterem i ten pismak napisał że policjanci wyczuli alkohol od kierującego a tak naprawdę mówili do kumpla że to rutynową konrol weź pismaku zacznij z sensem pisać

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)