Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

29 września 2022

Wpadł podczas kontroli drogowej. Zatrzymano 750 paczek papierosów

fot. pow.

fot. pow.

750 paczek papierosów oraz 4 kg tytoniu bez znaków akcyzy zatrzymali #funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Straty Skarbu Państwa w przypadku wprowadzenia nielegalnego towaru do obrotu wyniosłyby 22 tys. zł.

Funkcjonariusze z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu zatrzymali do kontroli w okolicach Płocka, samochód osobowy marki Opel. W przestrzeni bagażowej pojazdu mundurowi znaleźli papierosy bez wymaganych znaków akcyzy. Przeszukano także mieszkanie kierowcy, w którym wykryto kolejne paczki papierosów bez banderol lub z białoruskimi znakami akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 750 paczek papierosów różnych marek, a także 4 kg nielegalnego tytoniu.

Podejrzany, 59-letni mieszkaniec Płocka, któremu postawiono zarzut paserstwa akcyzowego, przyznał się do posiadania i rozprowadzania nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Przypominamy:
Nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu jest przestępstwem lub wykroczeniem skarbowym, za które grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Materiał: Kinga Błaszczyńska / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

 

 

Oceń artykuł: 5 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Anonim, w dniu 29-09-2022 16:42:26 napisał:

  A co naklo 24 obchodzi Płock

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Obserwator, w dniu 29-09-2022 22:38:13 napisał:

  A gdzie artykuł o wczorajszym o wylądowanym samochodzie w rowie opodal ścieżki na obwodnicy między rondami Paterek w stronę Występu?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)