Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

13 maja 2022

Wsparcie dla Ukrainy. Zaangażowane jest również JRS Kowalewko

fot. pow.

fot. pow.

Od pierwszych dni wojny JRS w Kowalewku prowadzi# działania wspierające akcję humanitarną dla ludności cywilnej z terenów całej Ukrainy.

Przy współpracy z samorządem lokalnym oraz dzięki wsparciu proboszcza Parafii Sipiory ks. Jarosława Rusnak, a także za pośrednictwem mediów lokalnych udało się zebrać i dostarczyć wiele niezbędnych produktów żywnościowych oraz medykamentów. Strażacy z Kowalewka podjęli stałą współpracę z przedstawicielami samorządów Ukrainy i Armii Ukraińskiej co pozwoliło na bezpośrednie dostarczanie darów wprost do miejsc ciężko dostępnych przy linii frontu. Sporym wyróżnieniem dla tej działalności są nieustannie płynące podziękowania jak również wyróżnienia i odznaczenia od poszczególnych władz Ukrainy. Wśród wyróżnionych są również samorządy z terenu powiatu nakielskiego w tym Miasto i Gmina Kcynia jak również Wójt Gminy Sadki Pan Dariusz Gryniewicz za daleko idącą pomoc w organizacji zbiórki darów oraz doposażenia Obrony Terytorialnej w Łucku. Należy zaznaczyć, że głównym koordynatorem z ramienia JRS dotyczącym spraw związanych z wsparciem Ukrainy jest rat.spec. Marek Kończewski, który od początku wojny uczestniczył w kilkudziesięciu wyprawach humanitarnych, przemierzając wielokrotnie całą Ukrainę również na linię frontu. Jako jeden z pierwszych docierał w miejsca niedostępne dla mediów i zwykłych cywili z narażeniem zdrowia i życia, często w trakcie ostrzału prowadził ewakuację mieszkańców poszczególnych miejscowości. Działalność ratowników JRS została dostrzeżona przez samorząd Hrubieszowa, który aktywnie wspiera konwoje humanitarne i przejmuje ciężar związany z zabezpieczeniem logistycznym ratowników udających się w głąb Ukrainy. Efektem działań na tzw. pierwszej linii było zaproszenie przedstawicieli JRS do wielu programów radiowych i telewizyjnych często na żywo w trakcie prowadzonej ewakuacji należy tutaj wspomnieć Panią redaktor Sylwię Wysocką z Wasze Radio FM, Pana Mariusza Gratkowskiego oraz Państwa Jagodzińskich z Radio Nakło którzy relacjonowali od początku wojny wiele audycji, oraz wspierają działania jednostki z Kowalewka.

Zaangażowanie zespołu wolontariuszy działających w JRS Kowalewko na rzecz pomocy wojennej Ukrainie nabrała wymiaru priorytetowego i stanowi jeden z istotnych elementów zbiórki darów, a także jest swoistym egzaminem z działań JRS poza granicami kraju. Obecnie zespół wydelegowany do tego celu liczy 8 osób, które koordynują pozyskiwanie wyposażenia i ubiegają się o pomoc materialną jak również finansową dla możliwości dalszego prowadzenia działań. Głównym koordynatorem JRS w kraju i wspaniałym organizatorem jest Pan Paweł Karcz mobilizujący różne środowiska na rzecz wojennej pomocy Ukrainie oraz dbający o logistyczne i finansowe wsparcie strażaków z Kowalewka.

Materiał: JRS Kowalewko / red. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Kkkk, w dniu 13-05-2022 11:04:45 napisał:

  Wstyd że oni są z naszej gminy!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  kurka, w dniu 13-05-2022 11:20:19 napisał:

  po co i dlaczego ten portal pisze cały czas o tym pseudo osp kowalewko? przestańcie ich promować oni są zupełnie niepotrzebni i nawet powiem więcej dobrze byłoby gdyby w końcu radni z gminy ich rozwiązali!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Piotr, w dniu 13-05-2022 14:33:38 napisał:

  Komandosi z Kowalewka mają swój czas

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Pomidory malinowe
7,99 PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)