Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

13 stycznia 2022

Wyjątkowy koncert kolęd. Publiczność była oczarowana

fot. GOK w Sadkach

fot. GOK w Sadkach

W minioną niedzielę w kościele w Sadkach miejsce miało# niecodzienne wydarzenie. Po wieczornej mszy świętej odbył się Koncert Kolęd, który mieliśmy okazję współorganizować wraz z Parafią p.w. Św. Wojciecha.

Do kościoła tłumnie przybyła publiczność, a przywitał ją ks. proboszcz Witold Korowajczyk. Zebrani w świątyni mieli okazję wysłuchać występów Chóru z Parafii pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła w Złotowie "Tu es Petrus" oraz Zespołu folklorystycznego "Sadkowianie" wraz z dziecięcym zespołem folklorystycznym "Jabłoneczka". Ponad to wystąpili soliści tacy jak:

- Malwina Pater
- Monika Łoboda-Plechowska
- Martyna Lepczyńska
- Michał Sercow
- Szymon Wójcik

W roli konferansjera świetnie odnalazł się organista naszej parafii Szymon Wójcik u boku Moniki Łobody-Plechowskiej.

Całe wydarzenie było transmitowane na żywo na naszym profilu na FB. Publika - zarówno ta zgromadzona w świątyni jak i przed ekranami nie kryła wzruszenia i zachwytu. To był naprawdę piękny i udany koncert!

Wydarzenie zakończyła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach Iwona Biniak. W końcowej przemowie podziękowała za współpracę i przygotowania wszystkim zaangażowanym w organizację koncertu.

Materiał: Magdalena Sobiecka-Lipińska - GOK w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)