Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2022

Wyjazd na strzelnicę. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W miniony piątek mieliśmy okazję drugi raz podczas tegorocznych# wakacji uczestniczyć w zajęciach strzeleckich w Kowalewku.

Jak zwykle czekało nas tam mnóstwo atrakcji. Na początku członkowie jednostki zapoznali nas z budową szałasów (ukrycie i schronienie). Następnie podzielili nas na 4 grupy, a zadaniem każdej z nich było zbudowanie własnego szałasu⛺. Jak się później okazało zadanie to było oceniane przez jury, któremu przewodniczył Komendant OSP JRS w Kowalewku Krzysztof Napieralski. Zwycięska drużyna otrzymała w nagrodę pamiątkowe coiny z logo jednostki.
W międzyczasie rozpoczęły się zajęcia strzeleckie, które przeprowadzili dla nas doświadczeni instruktorzy strzeleccy JRS.

Podczas gdy jedna z grup strzelała, pozostałe brały udział w dalszej części zajęć przygotowanych przez członków jednostki, które polegały na nauce różnych technik rozpalania ognisk oraz zapoznaniu z ich rodzajami. To była bardzo przydatna lekcja, zważywszy na to, iż w dalszym planie naszej wycieczki było pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło także słodkości i napojów, by zregenerować siły po tak intensywnym dniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom jednostki OSP JRS w Kowalewku, którzy zaangażowali się w organizację atrakcji dla uczestników naszej wycieczki!

Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)