Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

29 stycznia 2024

Wykład o regionie. Uczniowie wzięli udział w prelekcji

fot. powierzone

fot. powierzone

"Sens życia i wiara w człowieka nie bierze się z pustki, lecz z #pielęgnowania tradycji i ocalania pamięci zbiorowej".

26 stycznia 2024 r uczniowie ZS im. Władysława Łokietka wraz z opiekunami p. Agnieszką Andrzejewską i p. Agnieszką Michalak  uczestniczyli w wykładzie pani Krystyny Lewickiej-Ritter, dziennikarki i regionalistki. Prelekcja  w Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku była okazją nie tylko do promocji najnowszej książki pani Krystyny W Kujawsko-Pomorskiem – z Oskarem Kolbergiem pod rękę, ale również do spotkania się osób zaangażowanych w upowszechnianie kultury ludowej. Na początku głos zabrała przewodnicząca sejmiku pani Elżbieta Piniewska przedstawiając, w jaki sposób ona sama zainteresowała się pasją pani Krystyny.

Wykład dotyczył szeroko rozumianej problematyki dziedzictwa i kultury ludowej regionów etnograficznych i krain historycznych tworzących województwo kujawsko-pomorskie.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska / Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)