Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Wykonawcy wybrani. Gdzie będą nowe chodniki?

fot. archiwum

fot. archiwum

W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle przetargu na budowę chodników udało się wybrać wykonawców. Kto zajmie się ich budową?

Przypomnijmy. W tym roku przy drogach powiatowych które przebiegają przez gminę Sadki zaplanowano budowę chodników. Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle ogłosił przetarg i wyłonił wykonawcę. Wykonanie chodników miało kosztować 300 tys. zł, ale oferty złożone przez wykonawców były niższe. Powstanie chodnik na ulicy Bohaterów w Sadkach o długości 183 metrów. Wykonawcą został Zakład Gospodarki Komunalnej w Mroczy za niecałe 88 tys. zł. Drugi chodnik o długości 84 metrów powstanie na ulicy Mickiewicza w Sadkach. Wykona go Zakład Ogólnobudowlany Jarbet z Nakła, za kwotę niecałych 94 tys. zł. Trzecia inwestycja to budowa chodnika w Śmielinie o długości 214 metrów. Wykona go również nakielska firma Jarbet za niecałe 83 tys. zł. Łącznie budowa trzech chodników ma kosztować niecałe 264 tys. zł. Zostaną one wykonane z kostki betonowej. Wszyscy wykonawcy dali 60 miesięcy gwarancji na prace. Inwestycje mają zostać zakończone w połowie listopada br.  

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Kris, w dniu 24-09-2022 08:32:47 napisał:

    Ul Bohaterów, chodni piękny i bardzo potrzebny, ale po co te wjazdy do dwóch bram nieużytkowych do gorzelnii to nie wiem... O ile więcej metrów było był dalej. Ktoś z góry chyba nawet tam nie przyjechał i nie rozeznał się w terenie tylko zaprojektował wszystko z mapek i tyle. Szkoda.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Budowa hal
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)