Dziś mamy 30 stycznia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2022

Wzrasta zapotrzebowanie na krew. Organizują kolejną zbiórkę

fot. pixabay

fot. pixabay

Rosnąca ilość wypadków drogowych i innych zdarzeń z udziałem osób poszkodowanych oraz szybki rozwój medycyny sprawiają,# że wciąż wzrasta zapotrzebowanie na bezcenny lek, jakim jest ludzka krew.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, kolejny raz organizujemy zbiórkę krwi. Wszystkich honorowych krwiodawców oraz osoby chętne, by krwiodawcami się stać, zapraszamy 6 grudnia 2022 roku do krwiobusu, w godzinach od 9:00 do 12:30. Na krwiodawców oczekiwać będzie zespół z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Niech atmosfera Mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zmiękczy Wasze serca i otworzy je na potrzeby drugiego człowieka!

Materiał: Katarzyna Krzoska, Klub HDK PCK przy KPPSP w Nakle n/Not.

Oceń artykuł: 1 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Świadoma7444, w dniu 02-12-2022 12:53:22 napisał:

  A co później dzieje się z krwią osób zaszprycowanych - jest wylewana czy idzie transfuzją, również do zdrowych osób?

  odpowiedz

  • 4 (6)

  gość , w dniu 02-12-2022 14:25:28 napisał:

  oddasjesz za free a gdy potrzebujesz to musisz za nią placic czy to jest ferplay chyba nie dlatego przestałem oddawać

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Dawca kału, w dniu 02-12-2022 16:27:10 napisał:

  Tak to jest skandal i niemoralne,nieetyczne.Pozyskuje się krew-życiodajny lek ratujące życie za darmo a następnie się nim handluje na rynku.Obrzydliwe paskudna patologia z którą należy skończyć.

  odpowiedz

  • -6 (6)

  MB, w dniu 02-12-2022 18:58:25 napisał:

  Motocyklowa Zbiórka Krwi już w kwietniu! Zapraszamy

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Micki, w dniu 02-12-2022 20:06:40 napisał:

  Zbierają dla braci Ukraińców.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  obserwator, w dniu 03-12-2022 09:50:54 napisał:

  Nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy będzie jej potrzebował. Pewnego dnia w piękną słoneczną niedzielę wyjechałem motorowerem na miasto i nieoczekiwanie zostałem przejechany przez wymuszającego pierwszeństwo przejazdu kierowcę w wojskowym samochodzie ciężarowym. Skutki były opłakane. Gdy zabrała mnie karetka, na miejscu wypadku zostały tylko moje buty, beret i kredą narysowany mój rysunek cały we krwi. Nie mówiąc o przejechanym motorowerze. Żywej krwi niczym nie można zastąpić.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Budowa hal
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)