Dziś mamy 28 listopada 2020, sobota, imieniny obchodzą:

24 września 2020

XXVI sesja rady gminy Sadki. Podjęto kilka uchwał

fot. archiwum

fot. archiwum

24 września bieżącego roku o godzinie 11 w sali# nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno - Kulturalnego w Sadkach odbyła się XXVI sesja Rady Gminy. Jakie tematy zostały poruszone podczas tych czwartkowych obrad?

Wszystkich zgromadzonych na samym początku powitał przewodniczący rady gminy Sadki Andrzej Niedbała. Po przedstawieniu i przyjęciu porządku obrad wójt Dariusz Gryniewicz zaprezentował sprawozdanie z działalności między sesjami. Poruszył również temat kwarantanny uczniów i ich rodziców w jednej ze szkół w Sadkach.

Następnie skarbnik gminy Sadki Maciej Maciejewski przedstawił informację dotyczącą realizacji budżetu za pierwsze półrocze tego roku. Radni przystąpili do podejmowania uchwał m.in. w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy Sadki w 2020 roku, wieloletniej prognozy finansowej gminy Sadki na lata 2020-2024 oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Sadki w rejonie ulicy Przemysłowej.

W trakcie sesji głos zabrał również dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Bartosz Lamprecht, który przedstawił stan dróg powiatowych na terenie gminy oraz planowane i realizowane inwestycje. Zgromadzeni mieli również kilka pytań do dyrektora Lamprechta, jak i do władz gminy. Pytania dotyczyły m.in. przejścia dla pieszych w miejscowości Broniewo, braku oświetlenia na ulicy Kasztanowej w Sadkach, czy też szans mieszkańców ulicy Bohaterów na podłączenie do gazu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Botox
Elewacje
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)