Dziś mamy 27 października 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

24 września 2020

XXVI sesja rady gminy Sadki. Podjęto kilka uchwał

fot. archiwum

fot. archiwum

24 września bieżącego roku o godzinie 11 w sali# nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno - Kulturalnego w Sadkach odbyła się XXVI sesja Rady Gminy. Jakie tematy zostały poruszone podczas tych czwartkowych obrad?

Wszystkich zgromadzonych na samym początku powitał przewodniczący rady gminy Sadki Andrzej Niedbała. Po przedstawieniu i przyjęciu porządku obrad wójt Dariusz Gryniewicz zaprezentował sprawozdanie z działalności między sesjami. Poruszył również temat kwarantanny uczniów i ich rodziców w jednej ze szkół w Sadkach.

Następnie skarbnik gminy Sadki Maciej Maciejewski przedstawił informację dotyczącą realizacji budżetu za pierwsze półrocze tego roku. Radni przystąpili do podejmowania uchwał m.in. w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy Sadki w 2020 roku, wieloletniej prognozy finansowej gminy Sadki na lata 2020-2024 oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Sadki w rejonie ulicy Przemysłowej.

W trakcie sesji głos zabrał również dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Bartosz Lamprecht, który przedstawił stan dróg powiatowych na terenie gminy oraz planowane i realizowane inwestycje. Zgromadzeni mieli również kilka pytań do dyrektora Lamprechta, jak i do władz gminy. Pytania dotyczyły m.in. przejścia dla pieszych w miejscowości Broniewo, braku oświetlenia na ulicy Kasztanowej w Sadkach, czy też szans mieszkańców ulicy Bohaterów na podłączenie do gazu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Kwasy...
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Konstrukcje stalowe
Budowa domu pod klucz
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)