Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

21 lipca 2021

Z angielskim za pan brat. Uczniowie wzięli udział w pólkolonii

fot. pow.

fot. pow.

Angielskiego nigdy dość! Było to hasło przewodnie w# trakcie półkolonii językowych w dniach 12-16 lipca dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sadkach.

Zajęcia prowadzone były przez p. Jolantę Krzemińską i p. Dorotę Krzemińską.

Pierwszego dnia uczestnicy półkolonii utrwalali słownictwo podczas integracyjnych gier i zabaw językowych. Drugiego dnia uczniowie przygotowali zdrowe śniadanie, nazywali produkty spożywcze oraz sprzęt kuchenny. Trzeciego dnia podczas zabaw na świeżym powietrzu uczniowie opisywali poszczególne części roweru w j. angielskim oraz zapoznali się z przepisami ruchu drogowego, następnie wszyscy udali się na degustację pizzy. W czwartek dzieci wybrały się na wycieczkę rowerową do Rezerwatu Borek, gdzie wykonywali zadania językowe, smażyli pyszne kiełbaski oraz podziwiali piękno przyrody na łonie natury. Tego dnia wszyscy pokonali trasę 20 km. Ostatniego dnia udaliśmy się do kina na film „Luca”, zwiedzaliśmy Bydgoszcz tramwajem wodnym wzdłuż Brdy a po udanym rejsie zjedliśmy pyszne lody na starym rynku. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało gumową piłkę do zabawy na pozostałe dni wakacji.

Organizatorki dziękują Dyrekcji Szkoły p. Lidii Serwińskiej za wsparcie projektu Wakacje 2021 i umożliwienie przeprowadzenia półkolonii na terenie szkoły, p. Renacie Maćkowiak i p. Kamili Świtalskiej za opiekę podczas wycieczek, p. Agnieszce Stałowskiej i p. Małgorzacie Szostak za pomoc w przygotowaniu ogniska, wszystkim rodzicom za owocną współpracę oraz dzieciom za entuzjazm, dobry humor, wytrwałość oraz stwarzanie pozytywnej atmosfery każdego dnia.

Realizacja półkolonii była możliwa dzięki pozyskaniu grantu w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA

Materiał: Dorota Krzemińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)