Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2023

Zagrali o Puchar Wójta. Zimowy Turniej Szachowy

fot. Dominika Bielecka

fot. Dominika Bielecka

W sobotę, 14 stycznia, na sali widowiskowej GOK odbył się Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Sadki.

Do rywalizacji przystąpiło 20 zawodników, m.in. z Bydgoszczy, Nakła nad Notecią, Kcyni, Sicienka oraz innych miejscowości. Wszyscy uczestnicy grali w ramach jednej grupy, natomiast klasyfikacja końcowa obejmowała seniorów, juniorów do lat 18 oraz juniorów do lat 14. Turniej rozgrywał się na dystansie 7 rund tempem 15 minut na partię dla zawodnika. Organizatorami byli Gmina Sadki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a zwycięzcy także puchary.

Wyniki Zimowego Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Sadki:

Kategoria Seniorów:
I miejsce Przybylski Bartosz
II miejsce Budnik Mateusz
III miejsce Maciejewski Andrzej

Kategoria Juniorów do lat 18:
I miejsce Przybylski Bartosz
II miejsce Maciejewski Adam
III miejsce Makarewicz Jakub

Kategoria Juniorów do lat 14:
I miejsce Stenzel Hubert
II miejsce Oźmiński Bruno
III miejsce Urbańska Ada

Najstarszym szachistą turnieju był Pan Majdan Zygmunt, a najmłodszym Karol Wiczyński.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)