Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

18 lipca 2021

Zagraniczny wyjazd. Tej aplikacji nie może zabraknąć w smartfonie

fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych

fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Nowa aplikacja mobilna MSZ to obowiązkowa pozycja w# smartfonach wszystkich, którzy planują zagraniczne wyjazdy.

Polak za granicą to prosta w obsłudze aplikacja, która dostarcza informacje dla podróżujących do wszystkich krajów świata, dotąd dostępne na stronie MSZ oraz w ramach aplikacji mObywatel. W Polaku za granicą nowością jest zebranie w jednym narzędziu informacji dla Polaków przebywających za granicą, kontaktów do polskich placówek, ich lokalizacji oraz przydatnych w podróży linków.

Kto powinien zaopatrzyć się w nowe narzędzie MSZ? Każdy, kto, mimo obecnej sytuacji, wybiera się za granicę. Szczególnie w dobie pandemii ważne jest, by na bieżąco śledzić ostrzeżenia dot. COVID-19, które potrafią zmieniać się niemal z godziny na godzinę. Aplikacja zapewnia szybki dostęp do sprawdzonych informacji, aktualizowanych przez konsulów RP w polskich placówkach na całym świecie. W aplikacji opisane są też inne aspekty ważne dla podróżujących, m.in. takie jak przepisy wjazdowe i celne, różnice w obyczajach i miejscowym prawie, kwestie dot. bezpieczeństwa.

W podróży warto zadbać o komfort psychiczny – w sytuacjach awaryjnych, szczególnie w obcym środowisku z dala od kraju, warto mieć łatwy dostęp do najważniejszych kontaktów. Aplikacja Polak za granicą zawiera listę wszystkich polskich placówek w danym państwie: od ambasad po konsulaty honorowe. Podpowie też, gdzie znaleźć uzyskać pomoc, gdy w danym kraju nie ma polskiego przedstawicielstwa.

Aplikacja Polak za granicą dostępna jest w kioskach Android oraz iOS. Aplikacja została stworzona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Materiał: Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (17)

    bez maseczki, w dniu 18-07-2021 17:45:25 napisał:

    W zawoalowany sposób jest elektroniczną smyczą dla służby sanitarnej ( ale nie tylko tej służby ) pod kątem kwarantanny i wszelkich innych restrykcji wynikających z ustawy covidowej.Pojawia wysyp aplikacji-jak grzyby po deszczu których zadaniem jest tylko i wyłącznie inwigilacja obywatela.Konstytucja tego zabrania.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!



Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa hal
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)