Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2022

Zakończyły się konsultacje. Mieszkańcy nie byli zainteresowani

fot. archiwum

fot. archiwum

W grudniu w gminie Sadki rozpoczęły się konsultacje# strategii rozwiązywania problemów społecznych. Był to doskonały moment, aby wskazać włodarzom kierunek dalszego rozwijania gminy. Niestety, mieszkańcy nie byli nimi zainteresowani.

Od 17 do 30 grudnia trwały konsultacje w sprawie Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2022-2032. Były one prowadzone w formie formularzy, które należało wysłać na adres mailowy. Można było też swoje uwagi złożyć osobiście w siedzibie gminnego ośrodka pomocy społecznej.

Konsultacje to doskonały sposób, aby mieszkańcy nakreślili problemy, które im doskwierają. Stosowane są też w innych gminach powiatu nakielskiego. Opinie społeczeństwa to często sygnał dla włodarzy, co należy wziąć pod uwagę przy dalszym rozwoju gminy. W tym przypadku miały one pomóc zminimalizować negatywne skutki problemów, np. wykluczenie społeczne. Jak się okazuje, mieszkańcy gminy Sadki nie byli zainteresowani taką formą wyrażania opinii. – W czasie konsultacji nie wpłynęły żadne informacje zwrotne na temat przedmiotu konsultacji – przekazał wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewcz.

Warto też podkreślić, że informacja o rozpoczętych konsultacjach pojawiała się m.in. na stronie sadkowskiego urzędu, miejscowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz lokalnych mediach.

Brak zainteresowania mieszkańców sprawami, które ich dotyczą jest coraz bardziej zauważalny. Można powiedzieć, że występuje w każdej gminie powiatu nakielskiego. Przykładem tutaj mogą być też zebrania, w których często uczestniczy tylko kilka osób.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Mieszkaniec powiatu, w dniu 13-01-2022 01:38:34 napisał:

  Brak zainteresowania spowodowany jest nieliczeniem się władzy z opinią mieszkańców również w przypadku licznego uczestnictwa w ankietach, zebraniach czy innych formach dialogu..

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Rewolucjoniostka?, w dniu 13-01-2022 20:55:07 napisał:

  No cóż taką mamy rzeczywistość i trzeba z tym zrobić.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramki ślubne
39,90PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)