Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

19 sierpnia 2022

Dożynki sołecko-parafialne! Mieszkańcy wspólnie świętowali

fot. ML

fot. ML

W kościele pw. Św. Michała Archanioła w Dębowie odbyła się uroczysta msza# święta, podczas której poświęcone zostały plony rolników z miejscowego sołectwa i okolic.

Sołecko-parafialne dożynki w Dębowie odbyły się 14 sierpnia. Obchody rozpoczęły się o 13:45 mszą świętą, gdzie sołtys Dębowy – Michał Olejniczak oraz Broniewa – Alina Musiał wzięli udział w ceremonii poświęcenia i podziękowania Bogu za tegoroczne plony. Chleb oraz wieńce zostały podczas mszy poświęcone przez proboszcza parafii ks. Krzysztofa Wiśniewskiego.

Po zakończeniu mszy ludzie przenieśli się z kościoła na teren miejscowej Szkoły Podstawowej. Tam sołtysi i ksiądz w towarzystwie gości: wójta Sadek Dariusza Gryniewicza i radnego Edwarda Kominiaka powitali ludzi i poczęstowali ich poświęconym chlebem. Na tym zakończyły się oficjalne obchody.

Po poczęstunku przyszedł czas na gry i zabawy. Dorośli oraz dzieci mieli szansę zmierzyć się ze sobą w przeciąganiu liny i wielu innych konkursach. Była na miejscu loteria gdzie można było za drobną opłatą wygrać różnorodne nagrody, a także poczęstunek w postaci bigosu i grochówki. Dożynki zamykała potańcówka.

Oceń artykuł: 2 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa magazynów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)