Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

„Policjanci w służbie historii”. Policjantka i uczennice przygotowały warsztaty

fot. pow.

fot. pow.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy i# uczennice z I LO z Szubina wzięły udział w warsztatach tematycznych do ogólnopolskiego konkursu pt.: „Policjanci w służbie historii”, które odbyły się w bydgoskiej Delegaturze IPN.

Drużyna z klasy o profilu prawno-policyjnym I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, wspólnie z koordynatorem klasy z ramienia nakielskiej Policji, mł. asp. Zofią Wrzeszcz, wzięła udział w warsztatach teoretycznych i praktycznych przygotowujących do uczestnictwa w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu pt.: „Policjanci w służbie historii”. Przedsięwzięcie odbyło się w Delegaturze w Bydgoszczy Instytutu Pamięci Narodowej, a organizatorem jest IPN i Komenda Główna Policji.

Po części teoretycznej, prowadzonej przez przedstawiciela IPN p. Mirosława Sprengera oraz p. Magdalenę Wolską ze Stowarzyszenia Bydgoska Rodzina Katyńska, uczestnicy warsztatów nabywali praktyczne umiejętności niezbędne do uczestnictwa w konkursie.

Drużyna z I LO w Szubinie skupiła się na sylwetce Policjanta Policji Państwowej Józefa Władysława Młodowicza, który od 1934 roku do wybuchu II Wojny Światowej był Komendantem Powiatowym Policji Państwowej w Szubinie. Prócz opracowania biogramu bohatera i przygotowania filmu na temat jego służby na rzecz Państwa Polskiego, uczennice mają za zadanie także opisać miejsce pamięci z Nim związane, a także przeprowadzić „żywą lekcję historii”, której uczestnicy poznają historię wybranej przez nich postaci i miejsca pamięci.

Lekcję taką, uczestniczki konkursu: Karolina Burzyńska, Dagmara Zdralek i Wiktoria Głuszek, przeprowadziły w ostatnich dniach w Szkole Podstawowej w Królikowie.

Niebawem Komisja Konkursowa wyłoni laureatów. Nakielscy mundurowi mają nadzieję, że ogrom pracy włożonej przez uczennice szubińskiego ogólniaka pozwoli im znaleźć się w tym zaszczytnym gronie.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 16 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)