Dziś mamy 26 czerwca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
20 czerwca 2025
II Jacowy Zlot Motocyklowy
fot. UM Szubin
W dniach 20–22 czerwca na terenie plaży# w Wąsoszu koło Szubina odbędzie się Jacowy Zlot Motocyklowy – wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników motocykli. Startujemy w piątek o godzinie 16:00.
Na uczestników czeka parada motocykli, koncerty na żywo, emocjonujące konkursy, a także możliwość zdobycia zlotowych blach i koszulek. Nie zabraknie również stoisk z akcesoriami i sprzętem motocyklowym.
Zlot to doskonała okazja do wspólnej zabawy, integracji i spędzenia czasu w wyjątkowej atmosferze. Zapraszamy motocyklistów oraz wszystkich fanów motoryzacji i dobrej muzyki.
Organizatorami wydarzenia są Motoria Szubin oraz Fundacja Stworzeni do Działania.
W miejscu masowych egzekucji dokonanych przez #Niemców w październiku 1939 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz Instytutu Pamięci Narodowej, prokuratorów oraz archeologów prowadzących śledztwo w sprawie tzw. zbrodni pomorskiej – pierwszego ludobójstwa na narodzie polskim, które rozpoczęło się tuż po wkroczeniu Wehrmachtu na Pomorze.
„Przy szosie fordońskiej, tam gdzie graniczą# ze sobą miasto Bydgoszcz i wieś Schrötterdorf, (Szretery) powstała wielka, nowoczesna Rzeźnia Miejska. Imponująco przedstawia się kompleks budynków tego zakładu” – czytamy w „Bromberger Zeitung” z czerwca 1890 r.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy #o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (tzw. projekt deregulacyjny). Nowelizacja ma na celu dalsze uproszczenie i przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego i zmniejszenie obciążeń administracyjnych. Nowe przepisy zaproponowane przez Ministra Rozwoju i Technologii, stanowią odpowiedź na postulaty obywateli, firm oraz samorządów.
W dniach 13–24 czerwca br. na terytorium Słowenii# odbyły się międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Adriatic Strike 2025. Kilkuset żołnierzy z różnych państw prowadziło działania związane z precyzyjnym naprowadzaniem ognia oraz identyfikacją celów w wymagających warunkach terenowych. Podczas ćwiczeń wykorzystywano nowoczesne technologie, stosowane na współczesnym polu walki.