Dziś mamy 25 czerwca 2025, środa, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2025

Spotkanie organizacji branżowych. Nowe procedury

fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Sekretarz stanu Stefan Krajewski wziął #udział w kolejnym spotkaniu z przedstawicielami organizacji branżowych, podczas którego zaprezentowano planowane uproszczenia procedur związanych z udokumentowaniem, że określone towary i produkty rolno-spożywcze nie przyczyniły się do wylesiania. W posiedzeniu wzięli również udział przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Spotkanie dotyczyło organizacji branżowych, których działalność znajduje się w zakresie objętym rozporządzeniem Unii Europejskiej, w sprawie udostępniania na rynku unijnym i wywozu z Unii niektórych towarów i produktów związanych z wylesianiem i degradacją lasów (EUDR).

Celem było zaprezentowanie planowanych uproszczeń procedur związanych z udokumentowaniem, że towary i produkty rolno-spożywcze, określone w załączniku I do rozporządzenia EUDR, nie przyczyniły się do wylesiania.

Kluczową rolę w tym zakresie będzie odgrywać ARiMR, która została wskazana jako instytucja odpowiedzialna za opracowanie i udostępnienie rozwiązań informatycznych umożliwiających:

  • generowanie i przekazywanie rolnikom danych geolokalizacyjnych dotyczących działek rolnych;
  • wsparcie procesu składania oświadczeń o należytej staranności w unijnym systemie informatycznym. 

Podstawa prawna

Rozporządzenie UE nr 2023/1115 z dnia 31 maja 2023 r.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Oceń artykuł: 11 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z HACCP
80PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Odkryto masowy grób. Dowody niemieckich zbrodni pod Bydgoszczą

W miejscu masowych egzekucji dokonanych przez #Niemców w październiku 1939 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz Instytutu Pamięci Narodowej, prokuratorów oraz archeologów prowadzących śledztwo w sprawie tzw. zbrodni pomorskiej – pierwszego ludobójstwa na narodzie polskim, które rozpoczęło się tuż po wkroczeniu Wehrmachtu na Pomorze.

(czytaj więcej)
0

Hitem okazały się szynki. Historia bydgoskiej rzeźni i zakładów z Nakła

„Przy szosie fordońskiej, tam gdzie graniczą# ze sobą miasto Bydgoszcz i wieś Schrötterdorf, (Szretery) powstała wielka, nowoczesna Rzeźnia Miejska. Imponująco przedstawia się kompleks budynków tego zakładu” – czytamy w „Bromberger Zeitung” z czerwca 1890 r.

(czytaj więcej)
0

Stop wykluczeniu cyfrowemu. Rusza ogólnopolski program szkoleń

Ponad 200 tysięcy osób w całej Polsce zyska dostęp #do bezpłatnych szkoleń cyfrowych, które pomogą im odnaleźć się w coraz bardziej zinformatyzowanej rzeczywistości. W ramach Krajowego Planu Odbudowy przeznaczono ponad 380 milionów złotych na 54 projekty szkoleniowe, które ruszą w najbliższym czasie. Działanie obejmie m.in. nauczycieli wychowania przedszkolnego, osoby w trudnej sytuacji życiowej, urzędników i obywateli, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne do sprawnego i bezpiecznego korzystania z internetu i e-usług.

(czytaj więcej)
0

Ruszyło ogólnopolskie badanie WOBASZ. Czego dotyczy?

Losowo wybrane osoby, odpowiadając na pytania# ankietera i badając swój stan zdrowia, dostarczą danych do analizy uwarunkowań chorób układu krążenia oraz innych chorób przewlekłych. Wyniki te umożliwią również ocenę skuteczności działań profilaktycznych, badanie przyczyn umieralności z powodu chorób układu krążenia oraz stworzenie nowej strategii postępowania.

(czytaj więcej)