Konkurs wiedzy o samorządzie. Zwyciężyła uczennica z naszego powiatu

fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Julia Grabowska, uczennica I Liceum# Ogólnokształcącego w Szubinie, zwyciężyła w finale XXI edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestników przywitała przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, stojąca na czele Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego.
Spośród nadesłanych prac konkursowych Wojewódzki Komitet Organizacyjny powołany przez przewodniczącą sejmiku województwa zakwalifikował do ostatniego etapu dziesięcioro uczniów. W finale uczestnicy zaprezentowali swoje prace i odpowiedzieli na pytania zadane przez Komitet. Najlepsze prace zostały nagrodzone finansowo, doceniono zarówno uczniów jak i nauczycieli, pod opieką których została przygotowana praca.
Nagrodzeni:
I miejsce – Julia Grabowska z I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie „Jak samorząd terytorialny pomaga dzieciom w kryzysie psychicznym?; Nauczyciel: Joanna Biernacka-Kozerewicz
II miejsce – Maria Godkowska, IX Liceum Ogólnokształcące w Toruniu „Jak samorząd terytorialny pomaga dzieciom w kryzysie psychicznym?”; Nauczyciel: Agnieszka Koepke
III miejsce – Jakub Matczak z Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy „Sołtys we współczesnej polskiej wsi - przejaw dawnej tradycji czy lider wiejskiej społeczności?”; Nauczyciel: Agnieszka Wojciechowska
W konkursie przyznane zostały także trzy wyróżnienia:
Natalia Sikorska z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy „Samorządy terytorialne w obliczu kryzysu psychicznego dzieci i młodzieży”; Nauczyciel: dr Wojciech Jóźwiak
Alicja Kafka z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy „Sołtys we współczesnej polskiej wsi – przejaw dawnej tradycji czy lider wiejskiej społeczności?”; Nauczyciel: dr Wojciech Jóźwiak
Nadia Szynal z IX Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu „Jak samorząd terytorialny pomaga dzieciom w kryzysie psychicznym?”; Nauczyciel: Agnieszka Koepke
Dodatkowo spośród nadesłanych prac oddzielne jury złożone z członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego wyróżniło pracę, której problematyka i forma w największym stopniu odzwierciedlały sposób widzenia rzeczywistości oraz jej rozumienia charakterystyczny dla młodej generacji. Nagroda trafiła do Jakuba Matczaka z Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy.
Wypowiedzi finalistów oceniał Wojewódzki Komitet Organizacyjny, w skład którego weszli: dr Monika Kamper-Kubańska prof. Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku, dr hab. prof. UMK Dorota Sylwestrzak i dr hab. Piotr Rączka, prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Andrzej Mazur.
Uczestnicy konkursu w konsultacji ze swoim nauczycielem prowadzącym przygotowali pracę pisemną i prezentację multimedialną na jeden z tematów:
• Feminatywy w nazewnictwie funkcji samorządowych - zwyczaje językowe, stan aktualny, praktyka i obserwowane tendencje.
• Jak samorząd terytorialny pomaga dzieciom w kryzysie psychicznym?
• Sołtys we współczesnej polskiej wsi - przejaw dawnej tradycji czy lider wiejskiej społeczności?
Wszystkim finalistom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.
Materiał: Beata Krzemińska / Urząd Marszałkowski
Galeria













Czytaj również
- Wojewódzki konkurs. im. E. Zawackiej. Wśród laureatów uczniowie z powiatu
- Konkurs Plastyczny "Wielkanoc w sztuce". Znamy wyniki
- Konkurs dla uczniów. Dlaczego warto wziąć udział?
- Projekt z ZUS dla uczniów. Ogłoszono konkurs plastyczny
- "Zapobiegajmy pożarom". Wojewódzkie eliminacje plastycznego konkursu
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!