Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje

fot. Paweł Ciereszko
W dniach 8-10 kwietnia odbyła się wycieczka zawodowa # grupy młodzieży z kl. II a i II b Technikum Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią. Celem wycieczki była Gdynia i Gdańsk i ich walory turystyczne z dużym akcentem na atrakcje "morskie".
Pierwszego dnia wycieczki młodzież miała okazję zwiedzić Port Wojenny Gdynia Oksywie z cumującymi tam okrętami z 3 Flotylli Okrętów im. kmdr. B. Romanowskiego, gdzie zwiedzono korwetę patrolową ORP „Ślązak” i fregatę rakietową ORP „Gen. K. Pułaski”. Ponadto w Gdyni zwiedzono Muzeum Marynarki Wojennej oraz najsłynniejszy okręt z czasów II wojny światowej Okręt – muzeum – niszczyciel ORP „Błyskawica”. Przy skwerze Kościuszki można było również podziwiać nasz słynny żaglowiec „Dar Pomorza”.
Drugiego dnia do południa odbył się rejs Motławą i Wisłą z centrum Gdańska na Westerplatte. Młodzież miała okazję podziwiać byłe tereny postoczniowe, port handlowy Gdańsk oraz miejsce pamięci narodowej - Westerplatte. Po południu młodzież brała udział w ciekawej lekcji muzealnej w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku - temat lekcji "Służba na żaglowcach w XVII-XIX w." Ponadto uczniowie zwiedzili - pływające muzeum - statek parowy „Sołdek” – pierwszy po wojnie statek zbudowany w polskiej stoczni (oddział NMM w Gdańsku).
Trzeciego dnia miało miejsce zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Ponadto odbyły się spacery ulicami zabytkowego Gdańska, podczas których uczniowie podziwiali: Wielką Zbrojownię, Bramę Wyżynną, Bramę Złotą, Zabytkową ulicę Długą (Długi Targ) z Domem Uphagena i Dworem Artusa, Fontannę Neptuna, Ratusz Głównego Miasta, Zieloną Bramę, Wyspę Spichrzów, Bramę Mariacką, Bazylikę Mariacką, Stary Żuraw Portowy, Długie Pobrzeże, Pomnik Obrońców Poczty Polskiej, Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 r. przed bramą Stoczni Gdańskiej. Dowiedzieli się kim byli słynni Gdańszczanie: Heweliusz i Fahrenheit.
Wycieczkę zorganizował Paweł Ciereszko. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki szkoły Panie Sylwia Wieczorek i Iwona Sołdan oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych Paweł Ciereszko.
materiał: Paweł Ciereszko (ZSŻŚ Nakło n. Not.)
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria










































Czytaj również
- Rekonstrukcja w murach szkoły. Historyczne spotkanie dla uczniów
- Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu
- III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią
- Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów
- "Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)