Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

27 listopada 2020 0

Szkolenia dla przyszłych ratowników. Będzie można zdobyć kwalifikacje

Blisko tysiąc mieszkańców naszego regionu będzie mogło zdobyć# kwalifikacje i uprawnienia niezbędne do pracy w ratownictwie wodnym. Szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz kursy zawodowe dla ratowników wodnych, sterników motorowodnych lub płetwonurków ruszą w przyszłym roku i prowadzone będą przez 3 kolejne lata.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

200 tysięcy najmłodszych e-Polaków. Zostań w domu i skorzystaj

Narodziny średnio 40% dzieci urodzonych w Polsce rodzice zgłaszają przez# internet. Od dnia uruchomienia naszej e-usługi zarejestrowano w ten sposób przyjście na świat ponad 200 tysięcy maluchów, z czego tylko w tym roku ponad 130 tysięcy.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 6

Ponad 1300 zakażeń koronawirusem w województwie. Sprawdź raport!

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 17 060 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 112 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 467 osoby – łącznie 579.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Prezenty dla nakielskich mundurowych. Poprawa bezpieczeństwa pieszych

250 kamizelek odblaskowych i 400 opasek otrzymali nakielscy policjanci ze# Starostwa Powiatowego. Przekazane świecące elementy będą wykorzystywane podczas działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 3

Był poszukiwany przez prawie 2 miesiące. Namierzyli go dzielnicowi z Nakła

Dzielnicowy z Nakła zatrzymał 44-latka poszukiwanego do odbycia# 4-letniej kary pozbawienia wolności za dwa przestępstwa. Poszukiwania za mężczyzną prowadzone były od blisko dwóch miesięcy.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 1

Policjantów z Mroczy nie zawiodła czujność. Kierował wbrew zakazowi

Zarzut za jazdę wbrew sądowemu zakazowi oraz mandat za# udostępnienie kierowcy auta. Tak zakończyła się kontrola przeprowadzona na jednej z mroteckich ulic przez policjantów z miejscowego komisariatu.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 1

Emerytura na konto coraz popularniejsza. Bezpieczeństwo dla seniorów

Większość emerytów i rencistów woli dostawać świadczenia z ZUS na# rachunek bankowy. Ten sposób wybrało 77,6 proc. seniorów z toruńskiego oddziału ZUS i 74,6 proc. z bydgoskiego oddziału ZUS. Pozostali dalej korzystają z usług listonosza.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 2

Od jutra wchodzimy w etap odpowiedzialności. Co to oznacza?

Zaplanowaliśmy optymalny plan powrotu do normalności po# epidemii koronawirusa. Z ogromną rozwagą podchodzimy do wprowadzania nowych zasad bezpieczeństwa. Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 0

Mundur zobowiązuje. Policjant w czasie wolnym ujął złodzieja

Każdy policjant nawet w czasie wolnym pamięta do czego zobowiązuje mundur, który #po służbie zostaje w jednostce. O tym, że służy nie zapomniał też policjant nakielskiej komendy, który będąc w czasie wolnym w sklepie na zakupach zapobiegł ucieczce złodzieja.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 38

Nowy parking na 176 miejsc postojowych już czynny. Parkujecie? (sonda)

Oficjalnego, hucznego otwarcia, a zarazem oddania do użytku parkingu Park and #Ride przy ul. Nowej w Nakle nie było, ale można już z niego korzystać. Do dyspozycji jest 176 nowych miejsc postojowych i to póki co, bezpłatnie.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 0

E-wizyty bardzo popularne. Z doradcą ds. ulg i umorzeń porozmawiasz już online

E-wizyty w ZUS-ie z każdym z dniem stają się coraz bardziej popularne. Z tej szybkiej i #bezpiecznej formy kontaktu skorzystało blisko 9 tys. klientów, a ich liczba systematycznie rośnie. W trakcie wideorozmowy z pracownikiem ZUS można załatwić już nie tylko sprawy związane z emeryturami, rentami, wypłatą zasiłków, czy prowadzeniem firmy, ale również porozmawiać z doradcą do spraw ulg i umorzeń.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 5

Poranne zdarzenie w Studzienkach. BMW dachowało, bo na drogę wbiegło zwierzę

26 listopada po godz. 7.00 doszło do zdarzenia drogowego w Studzienkach. Jak #informuje nas podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP Nakło, policjanci nie byli wzywani na miejsce.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 4

Kolejne obrady w trybie zdalnym. Sadkowscy radni mieli kilka pytań

26 listopada w trybie zdalnym odbyła się sesja Rady Gminy Sadki. Obradom jak #zawsze przewodniczył Andrzej Niedbała.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 4

Nowe zakażenia i zgony. Statystyki o COVID-19 z dnia 26 listopada

26 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 687 nowych potwierdzonych #przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło 78 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 502 osoby – łącznie 580.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 3

W kaszkach dla dzieci wykryto kadm. Firma wycofuje produkty

W kaszkach dla dzieci firmy Nestlé wykryto przekroczenie najwyższego dopuszczalnego# poziomu kadmu. Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie. Nie należy spożywać produktów z partii objętych komunikatem!

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 2

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r. Są jednak wyjątki

Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza #pewnymi wyjątkami. Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 4

Będzie dodatkowa niedziela handlowa. Zakupy zrobimy też w Mikołajki

W grudniu przewidziane są dwie niedziele handlowe - 13 i 20 grudnia 2020 r. Jednak, by #zmniejszyć liczbę klientów w okresie świątecznym, rząd chce wprowadzić dodatkową niedzielę handlową 6 grudnia.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 7

Aktualna sytuacja w szpitalach. Instalowany jest zbiornik z tlenem

Sytuacja w szpitalu w Nakle i Szubinie obecnie jest stabilna. Nadal zajęte są wszystkie #łóżka dla pacjentów z koronawirusem.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)