Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

07 grudnia 2023 0

Uroczystości odpustowe w Ślesinie. Homilię wygłosił bp Włodarczyk

„Święty Mikołaj był konstruktorem jedności. Przez swoją dobroć budował# mosty, które łączyły ludzi i narody” – podkreślił bp Krzysztof Włodarczyk, dodając, że symbolem tego jest jego grób we włoskim Bari, do którego z modlitwą o jedność przybywa chrześcijański Wschód i Zachód.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2023 0

Święty Mikołaj nie zawiódł najmłodszcyh. Na twarzach dzieci gościł uśmiech

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych #przez dzieci dzień w roku. To wyjątkowy i magiczny czas. Dziś i u nas tak było.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 0

Konwent Powiatów naszego województwa. Wicestarosta odznaczony

W Rypinie (powiat rypiński) rozpoczęły się obrady Konwentu Powiatów# Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 2

Zaginęła 39-letnia kobieta. Policja poszukuje Joanny Leszkiewicz

Policjanci #ze Szwederowa prowadzą poszukiwania 39-latki, która wczoraj (5.12.2023) wyszła z miejsca zamieszkania nie informując nikogo, gdzie się udaje. Do chwili obecnej do niego nie wróciła. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia bydgoszczanki.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 5
Wiadomości z regionu

Nocny pożar dostawczaka. Mercedes spłonął doszczętnie

W środę 6 grudnia br, po godzinie 3 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na jednej z posesji przy ulicy Gdańskiej w Więcborku.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 5

Rozkład jazdy pociągów na 2024 rok. Nowe relacje

Zwiększenie pracy eksploatacyjnej o 10% i ilości zamówionych tras o #16%, 13 par pociągów na rzeszowskie lotnisko w Jasionce, nowe połączenia w województwie małopolskim, więcej pociągów na trasie Kraków Główny – Czechowice-Dziedzice oraz Kraków Główny - Zakopane, powrót połączenia Żagań – Cottbus oraz 6 dodatkowych par pociągów kursujących bezpośrednio na lotnisko w Gdańsku – to najważniejsze nowinki nowego rozkładu jazdy POLREGIO.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 3

Telefoniczne dyżury ZUS. Wolne miejsca na bezpłatne szkolenie

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do skorzystania #z dyżurów telefonicznych, w trakcie których będzie można zapytać np. o świadczenie wychowawcze 500+, skrócony okres przekazywania korekt dokumentów rozliczeniowych, zasiłki, rentę socjalną, świadczenie przedemerytalne, czy emeryturę kapitałową - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 0

Muzyczny początek tygodnia. Świąteczny nastrój w filharmonii

Początek grudnia Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej #w Nakle rozpoczęli muzycznie.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 2

Losowanie hulajnóg dla dzieci rolników. Lista zwycięzców

15 listopada br. w Centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odbyło się losowanie #hulajnóg dla dzieci rolników, które wzięły udział w kursie e-learningowym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” i przesłały formularz zgłoszeniowy wraz z certyfikatem potwierdzającym ukończenie kursu.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 1

Kosmetyk wycofany ze sprzedaży. Niewłaściwa jakość mikrobiologiczna

Ostrzeżenie publiczne: Wycofanie produktów #kosmetycznych

(czytaj więcej)
06 grudnia 2023 1

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 1

Strażacy oddali hołd zmarłym policjantom. "Cześć Ich pamięci!"

O godzinie 17:00 solidaryzując się z #Polską Policją, strażacy z OSP Rynarzewo oddali hołd Policjantom z Wrocławia, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 13
Wiadomości z regionu

W mieszkaniu 1 st. C. Mężczyźni uratowani przed zamarznięciem

Termometr wewnątrz mieszkania wskazywał na #1 stopień Celsjusza, a temperatura ciała jednego z nich wynosiła niecałe 34 stopnie Celsjusza. Więcborscy dzielnicowi uratowali dwóch mężczyzn przed zamarznięciem.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 10

Międzynarodowe zawody strzeleckie. Błażej Treliński wywalczył 3 miejsce

Niezmiernie miło nam poinformować, że wieloletni zawodnik #Mundurowego Klubu Strzeleckiego z Kowalewka oraz były dowódca JOT, a obecnie pełniący funkcję zastępcy komendanta ds./szkoleniowych Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku, a także weteran misji stabilizacyjnych w Afganistanie i Iraku rat.spec. Błażej Treliński wywalczył III miejsce w międzynarodowych zawodach strzeleckich SNIPER EXTREME 2023.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Podpisano porozumienie z marszałkiem. Coraz bliżej budowy ścieżki rowerowej

4 grudnia wraz z Panią Skarbnik – Krystyną Kołodziejczak#, podpisałem porozumienie z Panem Marszałkiem Piotrem Całbeckim, które zaowocuje realizacją długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Zabawa pełna wróżb i czarów. Dużym urozmaiceniem były eksperymenty

W minionym tygodniu wraz z Gminną Biblioteką #Publiczną w Sadkach obchodziliśmy Andrzejki. Popołudniowa zabawa pełna była wróżb i Czarów, a to za sprawą animacji i zabaw zapewnionych przez "Nie pękaj".

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Kolejne spotkanie DKK. "Cud na zamówienie" zmusza do refleksji

Dnia 30 listopada w Gminnej Bibliotece #Publicznej w Sadkach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczki omawiały "Cud na zamówienie" Karoliny Wilczyńskiej.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 1

"Dobry Start". Na konta rodziców i opiekunów trafiło ponad 73 mln zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił blisko #1,4 mld zł w ramach programu „Dobry Start”. Wsparciem objęto 4,8 mln dzieci. W województwie kujawsko-pomorskim na konta rodziców i opiekunów trafiło 73,4 mln zł na niemal 245 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)