Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

01 grudnia 2022 1

Obowiązkowy profil na PUE ZUS. Wystarczy kilka minut

Od 1 stycznia każdy płatnik składek, nawet najmniejszy będzie musiał posiadać aktywny profil na PUE ZUS. #Obowiązek obejmie także osoby, które podlegają dobrowolnie ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu, a także osoby, które zatrudniają nianie na umowie uaktywniającej.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 0

Nowości książkowe. Każdy znajdzie coś dla siebie

Drodzy Czytelnicy, filia biblioteczna w Radziczu serdecznie zaprasza do wypożyczania nowości książkowych zakupionych w ramach #funduszy otrzymanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

(czytaj więcej)
1 grudnia 2022 0

Grudniowy konkurs. Wygraj choinkę!

Wraz z Plantacją Drzew i Krzewów Iglastych Stary Jarużyn mamy do rozdania pięć choinek dla zwycięzców konkursu.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 32

Internauta zaniepokojony. Co z wypłatą dodatku węglowego?

Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od zaniepokojonego internauty, który nadal oczekuje na wypłatę dodatku węglowego. Internauta twierdzi#, że pomimo poprawnie złożonego wniosku, do tej pory nie otrzymał środków pieniężnych. Poniżej treść nadesłanej wiadomości.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 1

Wybrano kolejną ofertę. Ostatni odcinek S10 Bydgoszcz-Toruń

W związku z orzeczeniem Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) 31 października br. unieważniliśmy wybór najkorzystniejszej oferty# na projekt i budowę drogi ekspresowej S10 Toruń Zachód - Toruń Południe. Po ponownej analizie, z uwzględnieniem wyroku KIO, wybraliśmy ofertę konsorcjum Rubau Polska (lider) i Poltores (partner).

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Uderzył w drzewo i dachował. Kierowca miał sporo szczęścia

W środę 30 listopada br, krótko przed godziną 14 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w #Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Niechorz – droga krajowa nr 25.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 18

Aż o 30% mniej ofert pracy. Niepokojące dane

Jednym z najbardziej wyraźnych oznak spowolnienia gospodarczego jest wzrost bezrobocia. Liczba osób bez pracy wzrosła# zarówno w skali całego kraju, jak i w województwie kujawsko-pomorskim. Dane za październik są niepokojące.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 1

Seria spotkań informacyjnych. Unijne rozdanie 2021-2027

W obecnej perspektywie finansowej dzięki instrumentowi RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność) do lokalnych #organizacji i przedsiębiorstw w naszym województwie trafiło łącznie pół miliarda złotych. Przygotowujemy się do kolejnego unijnego rozdania 2021-2027. Jutro (1 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się spotkanie dotyczące nadchodzącego konkursu na wybór lokalnych strategii rozwoju. Początek godz. 10. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu prosimy przesłać na adres rlks.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Ramię w ramię. Służba Więzienna i Policja na rzecz młodzieży

Funkcjonariuszki z Zakładu Karnego w Potulicach oraz funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy odwiedzili #jedną z bydgoskich szkół średnich. Podczas spotkania poruszono tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zawarto elementy profilaktyki zachowań aspołecznych. Spotkanie dało także przestrzeń na przybliżenie pracy w formacji mundurowej.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Kraina magii i wróżb. Zabawy z chustą i wyścig butów

We wtorek, 29 listopada sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach zamieniła się w krainę magii i wróżb, a wszystko za sprawą #Andrzejek, które zorganizowaliśmy tego dnia wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Sadkach dla dzieci z terenu naszej gminy. Na stołach pojawiły się słodkości i woda, a na ścianach zawisły ozdoby w magicznym klimacie.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Wspólnie przystąpiły do działania. Ozdoba ścienna gotowa

W miniony poniedziałek przyszedł czas na zajęcia w Bninie.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Świąteczne dekoracje i ozdobne talerze. Zajęcia ceramiczne

Wczoraj, 29 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach odbyło się comiesięczne spotkanie Koła Ceramicznego.# Tym razem nasze uczestniczki zajęły się szkliwieniem wykonanych wcześniej i wypalonych prac. Głównie były to świąteczne dekoracje oraz ozdobne talerze.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 1

Bezpłatne szkolenia ZUS. Dzisiaj ostatni dzień zapisów

Jeszcze tylko dziś można zapisać się na bezpłatne szkolenie online #„Platforma Usług Elektronicznych ZUS-obowiązek posiadania konta na PUE ZUS przez płatników składek”.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Pytania do ZUS. Eksperckie dyżury telefoniczne

Placówki ZUS w regionie organizują eksperckie dyżury telefoniczne.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 16

Droga ekspresowa Wyrzysk-Bydgoszcz. Decyzja środowiskowa dla S10

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Bydgoszczy wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla drogi #ekspresowej S10 Wyrzysk - Bydgoszcz. To ważny krok do realizacji 40-kilometrowego fragmentu S10, który w przyszłości zbliży Szczecin i Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

„Wyczynem jest prowadzenie wózka z dzieckiem". Kiedy remont peronów?

Bezpieczeństwo użytkowników przystanku kolejowego w Anielinach leży na sercu sołtysowi tej miejscowości#, ale także sołtys sołectwa Łodzia. Przystanek jest w złym stanie, a korzystanie z niego może skutkować wypadkiem. Dlatego też przedstawicielki tych sołectw interweniowały u zarządcy przystanku.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 25

Internauta stwierdza. Wolałem ten brzydszy, obdrapany dom kultury

Do naszej redakcji wpłynęła wiadomosć od internauty, który zastanawia się nad sensem remontu i unowocześniania domów kultury. #Internauta uważa, że w jego mieście "dawny dom kultury" bardziej służył mieszkańcom. Poniżej treść nadesłanego listu.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 99

Driftowali na parkingu. Zapłacą po 1500 złotych mandatu

Mandatami po 1500 złotych i 15 punktami karnymi, ukarani zostali kierowcy, którzy na jednym z nakielskich parkingów wykonywali manewry# zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)