Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

19 maja 2024 2

"Kiermasz Ciast, Kwiatów i Kartek". Wolontariusze Staszica zapraszają

Jako wolontariusze Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, serdecznie zapraszamy# mieszkańców powiatu nakielskiego na "Kiermasz Ciast, Kwiatów i Kartek", który odbędzie się w najbliższy piątek - 24 maja na Nakielskim Rynku!

(czytaj więcej)
19 maja 2024 5

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

Dziś może zagrzmieć. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle #nad Notecią na podstawie (IMGW), informuje #że na terenie Gminy Nakło nad Notecią w dniu 19.05.2024 r. od godz. 13:00 do godz. 23:00, Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 5

Pszczelarze składają wnioski. Zainteresowanie dofinansowaniem

Do 31 maja 2024 r. można ubiegać się o dofinansowanie# do przezimowanych rodzin pszczelich. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Budżet na ten cel to 80 mln zł. Dotychczas dokumenty złożyło 26 tys. pszczelarzy.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 4

Pomoc na podobnym poziomie. Przedstawiono sprawozdanie

Mieszkańcy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji mogą korzystać# z pomocy społecznej. W gminie Sadki świadczeniami zajmuje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 1

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Apel o rozwagę i ostrożność

Zagrożenie pożarowe w lasach osiągnęło poziom# alarmowy, a ekstremalne warunki pogodowe tylko pogłębiają ten stan. Gwałtowny wzrost temperatury, niskie opady i mocny wiatr, bezpośrednio przekładają się na panujące aktualnie zagrożenie pożarowe.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

Dopłaty za 2024 rok. Trwa kampania przyjmowania wniosków

Trwa kampania przyjmowania wniosków o przyznanie dopłat #bezpośrednich i obszarowych za 2024 r. Do 17 maja złożono ich 713 tys. Nabór potrwa do 1 lipca. Z kolei na wprowadzanie zmian w deklaracjach bez konsekwencji finansowych rolnicy mają czas do 16 lipca. Wnioski będzie można składać jeszcze do 26 lipca, ale w tzw. okresie sankcyjnym za każdy dzień roboczy opóźnienia kwota płatności będzie pomniejszana o 1 proc. – komunikat MRiRW.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

Występy teatralno-muzyczne. Wspólnie stanęli do hymnu

Warsztaty Terapii Zajęciowej# "Pod Dębem" z Paterka gościły z występami teatralno-muzycznymi z okazji minionych Świąt Majowych w Domu Pomocy Społecznej w Nakle.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 3
Wiadomości z regionu

Poszkodowani ratownicy i pacjent. Zderzenie osobówki z karetką

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło #w piątek, 17 maja na Rondzie Fordońskim w Bydgoszczy. Samochód osobowy zderzył się z karetką ZRM. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Energia, uśmiechy i barwne stroje. Wyniki konkursu piosenki ludowej

Fantastyczny konkurs piosenki ludowej#. Jako organizatorzy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem występów dzieci oraz zaangażowania ich nauczycieli i instruktorów. Na scenie były energia, uśmiechy i barwne stroje. Nie zabrakło własnoręcznie przygotowanych dekoracji, rekwizytów oraz ruchu scenicznego.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Zajęcia pt. "Studio urody". Seniorzy w nowych fryzurach

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nakle pojechali z wizytą #do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu w ramach współpracy i zajęć pt. "Studio urody" podczas których wykonywane były fryzury na głowach Seniorów.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Dzień dorosłej służby liturgicznej. Diecezjalne obchody

„Jezus chciał Kościoła dającego# z siebie sto procent” – mówił w Katedrze św. Marcina i Mikołaja bp Krzysztof Włodarczyk podczas diecezjalnych obchodów dnia dorosłej służby liturgicznej.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 2

Skutki wiosennych przymrozków. Zgłoś szkody w odpowiednim tereminie

Przypominamy, że w przypadku gdy w gospodarstwach# członków organizacji producentów owoców i warzyw wystąpiły szkody w uprawach rolnych spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi, zaistniałymi w ostatnich tygodniach, w postaci przymrozków wiosennych, istnieje możliwość zakwalifikowania takiego zdarzenia jako przejawu siły wyższej.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Za nami 62. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk. Poznajmy laureatów!

18 maja w murach Szubińskiego Domu Kultury odbyło się# uroczyste podsumowanie 62. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk im. Wandy Szkulmowskiej, Kto znalazł się w gronie laureatów?

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Wyjątkowa uroczystość. Pierwsza Komunia Święta w Sadkach

18 maja dzieci należące do parafii #pw. św. Wojciecha w Sadkach przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Sakramentu udzielił im proboszcz ks. Witold Korowajczyk.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Bezpłatne warsztaty dla seniorów. Spotkanie z radcą prawnym

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej #w Sadkach zaprasza seniorów z Gminy Sadki na bezpłatne warsztaty z zakresu prawa z Radcą Prawnym ze Stowarzyszenia Sursum Corda, prowadzącego na terenie powiatu nakielskiego punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego doradztwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Korytarz życia. Niedopuszczalne jest jechanie nim pod prąd

Od grudnia 2019 r. obowiązują przepisy dotyczące# korytarza życia na drogach. Większość kierowców potrafi się do nich zastosować. Niestety, czasem słyszymy o wykorzystywaniu korytarza życia do jazdy pod prąd, by uwolnić się z zatoru. To niedopuszczalne! To ogromne zagrożenie nie tylko dla poszkodowanych w wypadku, ale również dla pozostałych uczestników ruchu.

(czytaj więcej)
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)