Dziś mamy 20 czerwca 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

19 czerwca 2021 0

"Razem możemy więcej". Zajęcia z nowoczesnego gotowania

Projekt "Akademia Aktywności w gminie Sadki# – razem możemy więcej” powrócił po zdjęciu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od zeszłego tygodnia nasze uczestniczki ponownie biorą udział w zajęciach tj. fizjoterapia, j. angielski, florystyka, pilates, czy spotkania z psychologiem.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 0

Zapalił się samochód osobowy. Wezwano dwa zastępy straży pożarnej

Wczoraj, 18 czerwca 2021 r. strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochód osobowego.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 3

Spotkanie kadry kierowniczej doradztwa rolniczego. Gościem była sekretarz stanu

Sekretarz stanu Anna Gembicka wzięła wczoraj udział w spotkaniu kadry kierowniczej doradztwa rolniczego.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 0

Materiał siewny, pomoc klęskowa, wsparcie dla pszczelarzy. Trwa przyjmowanie wniosków

Do Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa mogą# składać wnioski o pomoc finansową rolnicy, którzy: ponieśli straty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi w 2020 roku, chcą skorzystać z kwalifikowanego materiału siewnego lub prowadzą zarejestrowaną działalność pszczelarską.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 0

Zadbaj o wątrobę. Sprawdź jak ją chronić!

Co szkodzi wątrobie? Jak ją chronić, by służyła nam jak najdłużej? Dowiesz się dzięki kampanii „Listy od W.”

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 39

Spotkanie z ministrami. Omówiono program „Polski Ład”

18 czerwca w Restauracji Cafe Emilia w Nakle odbyło się otwarte# spotkanie członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Gościem specjalnym piątkowego spotkania był pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury – Minister Marcin Horała, któremu towarzyszył Sekretarz Stanu do Spraw Parlamentarnych – Minister Łukasz Schreiber.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 0

Dni Pola w Minikowie. Zapraszamy już w ten weekend

W dniach 19-20 czerwca 2021 r. zapraszamy na# Targi Agro-Tech Minikowo.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 1

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń na policję

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają# się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciu. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 1

Motorowerzysta z promilami. Zatrzymany przez policjantów

Prawie dwa promile alkoholu miał w organizmie motorowerzysta#, którego zatrzymali policjanci z komisariatu w Mroczy. 57-latek już usłyszał zarzuty i grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Powiatowy półfinał konkursu w naszym regionie. Rywalizowali ósmoklasiści

15.06.2021 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława# w Szubinie odbyła się druga część konkursu wiedzy o regionie organizowanego przez koło samorządowe kierowane przez Pana Artura Michalaka.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Podpisano porozumienie o współpracy. Krok w kierunku ZIT-u

W obecności marszałka Piotra Całbeckiego 36# podmiotów samorządu terytorialnego zawarło dziś porozumienie o współpracy w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF) Torunia. MOF to podstawa do wykorzystania przez lokalne społeczności środków europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) perspektywy 2021-2027 na projekty służące rozwojowi całego objętego nim obszaru.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Nie daj sobie ukraść pieniędzy z konta! Stop Manipulacji – nie daj się oszukać!

W czasie pandemii seniorzy nie są tylko narażeni na wirusy, ale także na nieetyczne praktyki biznesowe.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 16

Tutaj już zakupów nie zrobisz. Zamknięte na stałe

Wczoraj, 17 czerwca ostatni raz dla klientów był otwarty# market Tesco mieszczący się w Nakle, przy ul. Sądowej. Od dzisiaj market jest zamknięty na stałe.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 3

Wolne 117 dawek szczepionki Pfizer. Zadzwoń i się zarejestruj!

Nakielski Punkt Szczepień Powszechnych# mieszczący się w Nakielskim Ośrodku Kultury przy ulicy Mickiewicza 3, posiada w chwili obecnej 117 wolnych dawek szczepionki Pfizer na dzień 20 czerwca 2021 roku (niedziela).

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Kto nie zdążył złożyć wniosków do 17 czerwca? Będzie miał pomniejszone płatności

17 czerwca minął podstawowy termin na składanie# wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021 rok. Kto nie zdążył złożyć takiego wniosku w tym terminie, będzie miał obniżone należne płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Ostateczny termin na złożenie wniosków upływa 12 lipca br. Do 18 czerwca 2021 r. do godziny 8.00 wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło 1,257 mln rolników.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 3

Spadek liczby zakażeń. W naszym powiecie 60 osób na kwarantannie

18 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 190 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 36 osoby – łącznie 48.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Moc pary wodnej. Czego o niej nie wiesz?

Sprzątanie to dla wielu z nas przykry obowiązek, który zabiera czas#, energię i sporo kosztuje. Innych płynów używamy do paneli, kafelków, blatów i tapicerki, więc finalnie mamy szafkę pełną detergentów. Z pozoru może wydawać się, że nie ma sposobu na posprzątanie domu bez kilkunastu odmiennych preparatów. Też tak myślisz? To znaczy, że jeszcze nie znasz mocy pary wodnej! W tym momencie często nasuwa się pytanie: mop parowy – jaki wybrać, aby cieszyć się udanym zakupem i znacznie szybszym sprzątaniem? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć o parze wodnej, jakie ma właściwości i jak można ją wykorzystać w domu.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 1

W Polsce mamy 670 Robertów Lewandowskich! Sprawdźcie, co jeszcze udało się ustalić

Już jutro gramy z Hiszpanią! Z tej okazji przewertowaliśmy nasz# portal dane.gov.pl w poszukiwaniu informacji o… naszej kadrze. Zdradzimy Wam tajemnicę, do której dotarliśmy: w Polsce mamy 670 Robertów Lewandowskich! Sprawdźcie, co jeszcze udało nam się ustalić.

(czytaj więcej)
0

Ocena pracy zdalnej przyczyną konfliktu między pracownikami a pracodawcami?

Przedsiębiorcy częściej niż pracownicy źle oceniają jakość# pracy zdalnej. Po upływie kilkunastu miesięcy, zastosowany w wielu przypadkach po raz pierwszy model zdalnego zatrudnienia, przynosi gorsze efekty zdaniem co trzeciego pracodawcy. Najmniej zadowoleni z home office są przedstawiciele handlu, przemysłu i mikrofirm. Opinię pracodawców podziela co piąty pracownik, a wielu z nich nie wie, jak się ocenić – wynika z badań przeprowadzonych dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że nie ma już powrotu do rzeczywistości sprzed Covid-19.

(czytaj więcej)
0

Czym galerie handlowe przyciągają klientów? Przedstawiamy wyniki sondy

Co jest najważniejsze dla odwiedzających centra handlowe po# pandemii? Według wyników najnowszego badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie Cushman & Wakefield nadrzędne dla klientów odwiedzających centra handlowe są: możliwość dokonywania zakupów na miejscu, bez korzystania z internetu oraz możliwość zrobienia spontanicznych, nieplanowanych zakupów. Najmniej ważny dla konsumentów okazuje się udział w eventach organizowanych na terenie centrum oraz korzystanie z oferty fitness.

(czytaj więcej)
0

Zadbaj o wątrobę. Sprawdź jak ją chronić!

Co szkodzi wątrobie? Jak ją chronić, by służyła nam jak najdłużej? Dowiesz się dzięki kampanii „Listy od W.”

(czytaj więcej)
0

Ranking opieki nad dziećmi. Polska zajęła 27. miejsce

Według raportu UNICEF, Luksemburg, Islandia, Szwecja, Norwegia i Niemcy zajmują# najwyższe miejsca w rankingu dotyczącym opieki nad dziećmi wśród 41 krajów OECD i UE. Na najniższych miejscach uplasowały się: Słowacja, Stany Zjednoczone, Cypr, Szwajcaria i Australia. Polska zajęła 27. miejsce.

(czytaj więcej)