Dziś mamy 30 stycznia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Konkursy

27 stycznia 2023 0

O Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Konkurs na rymowankę

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci #na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Ogłoszono wyniki konkursu na projekt logo KSRG. 110 projektów

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ma ogromną przyjemność ogłosić wynik konkursu na projekt logo krajowego systemu# ratowniczo-gaśniczego, który został ogłoszony w dniu 9 grudnia 2022 r. i zakończył się w dniu 16 stycznia 2023 r. Do konkursu zgłoszonych zostało 110 projektów. Bezpośrednią obsługę konkursu zapewniło Biuro Ochrony Ludności KG PSP, do którego kierowane były zgłoszenia z projektami.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2023 0

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Zgłoszenia do 13 lutego

Informujemy, że dnia 22 lutego 2023 r. odbędzie się XXV "Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 #na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych".

(czytaj więcej)
18 stycznia 2023 0

Najpiękniejsze wykonanie piosenki świątecznej. Konkurs rozstrzygnięty

13.01.2023 r. w ZS im. S. Staszica w Nakle nad Notecią rozstrzygnięty został konkurs na #najpiękniejsze wykonanie utworu o tematyce świątecznej w języku obcym.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 0

Ogólnopolski Konkurs Student - Wynalazca. Zgłoszenia do 25 stycznia

Studenci, doktoranci i absolwenci, którzy w trakcie studiów stali się twórcami lub współtwórcami wynalazku, wzoru użytkowego lub# przemysłowego, mogą zgłosić się do konkursu Student-Wynalazca. Pięciu laureatów nagród głównych weźmie udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie. Nabór zgłoszeń trwa do 25 stycznia 2023 r. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz uzyskała wsparcie finansowe z programu Społeczna odpowiedzialność nauki.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2023 0

„Pokonać bezdomność 2023". Konkurs dla organizacji pozarządowych

Inicjatywa jest skierowana do organizacji pozarządowych. Budżet konkursu wynosi 5,5 mln zł. #„Zachęcam wszystkie organizacje pozarządowe działające na rzecz osób bezdomnych do udziału w konkursie” – mówi wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2023 0

Jak wyrazić miłość? Można zgłaszać się do trzeciej edycji konkursu

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie! To już trzecia edycja.# Regulamin na stronie internetowej GBP Sadki i w załączniku.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2023 0

Już ponad 400 zgłoszeń. Edukacyjny program „Finansoaktywni”

Organizowany przez Ministerstwo Finansów program edukacyjny skierowany jest do uczniów i nauczycieli klas# V-VIII szkół podstawowych i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. W tym roku uczniowie poznają różne rodzaje budżetów i dowiedzą się jak planować wydatki. Już ponad 400 nauczycieli wypełniło formularz zgłoszeniowy do udziału w tegorocznej edycji programu.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2023 3

Jubileuszowa edycja konkursu. ''Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy''

Wystartowała dwudziesta edycja ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”.# Konkurs jest organizowany przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową. Przedsiębiorcy wybierają najlepsze ich zdaniem urzędy skarbowe w kraju.

(czytaj więcej)
30 grudnia 2022 0

„Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Świat Recyklingu – zagraj z nami w grę, w której każdy materiał, każda drobinka jest cenna i ma konkretną wartość.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2022 0

Konkurs "Ozdoba Bożonarodzeniowa". Wręczono kolejne wyróżnienia

Kolejne wyróżnienia w konkursie: "Ozdoba Bożonarodzeniowa" zostały rozdane.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2022 0

Pierwsze nagrody rozdane. Konkurs "Ozdoba Bożonarodzeniowa"

Pierwsze nagrody za udział w konkursie "Ozdoba Bożonarodzeniowa" zostały rozdane.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2022 0

Jury miało trudny wybór. Wyróżnienia dla każdego uczestnika

Prezentujemy wszystkie prace konkursowe "Ozdoba Bożonarodzeniowa". Było ich bardzo dużo i wszystkie piękne. #Jedyne w swoim rodzaju. Dlatego wybór był bardzo trudny. W związku z powyższym postanowiliśmy nie tylko nagrodzić zwycięzców, ale też wyróżnić każdego uczestnika z osobna.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2022 0

"Używki? ...wolę inne rozrywki". Test wiedzy o uzależnieniach

Dnia 15 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach zorganizowała test wiedzy o uzależnieniach "Używki?...wolę inne rozrywki".

(czytaj więcej)
15 grudnia 2022 0

"Oni tworzyli naszą historię". Uczniowie mogą nadsyłać prace konkursowe

Wyjątkowa postać Elżbiety Zawackiej zasługuje na # upamiętnienie. Była jedyną kobietą wśród cichociemnych, specjalizowała się w historii najnowszej, a jej pasją było dokumentowanie historii lokalnej na podstawie wspomnień świadków. Jej myśl przyświeca konkursowi „Oni tworzyli naszą historię”. Do udziału zapraszamy uczniów klas VII, VIII szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z naszego województwa, mogą wziąć w nim udział przesyłając prace pisemne na jeden z siedmiu tematów.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2022 0

Konkurs Literacki "Moja opowieść wigilijna". Komisja wyłoniła laureatów

"Gdyby tak na chwilę zapomnieć o rzeczywistości i przenieść się do innej epoki? Takie zadanie mieli uczestnicy Konkursu Literackiego# „Moja opowieść wigilijna”, którego organizatorem jest Nakielski Ośrodek Kultury. Uczniowie pisali prace, w których przeżywali Boże Narodzenie w wybranej przez siebie scenerii, był pałac, czasy wojenne, a także bardzo odległa przyszłość.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2022 0

„Moja opowieść wigilijna”. Poznajmy laureatów konkursu

Miesiąc grudzień to taki czas, w którym z większą czułością myślimy o naszych bliskich, a nadchodzące święta, tworzą klimat# miłości oraz przypominają o życzeniach, które chcemy złożyć ważnym dla nas osobom.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2022 0

Ogłoszono wyniki konkursu. W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym?

Pragniemy poinformować o rozstrzygnięciu Powiatowego konkursu na twórczą interpretację hasła: „W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym?# - oto jest pytanie”.

(czytaj więcej)
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)