Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Konkursy

18 maja 2024 0

Energia, uśmiechy i barwne stroje. Wyniki konkursu piosenki ludowej

Fantastyczny konkurs piosenki ludowej#. Jako organizatorzy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem występów dzieci oraz zaangażowania ich nauczycieli i instruktorów. Na scenie były energia, uśmiechy i barwne stroje. Nie zabrakło własnoręcznie przygotowanych dekoracji, rekwizytów oraz ruchu scenicznego.

(czytaj więcej)
17 maja 2024 0

"Policjant Ruchu Drogowego 2024". Rozstrzygnięcie konkursu

W XXXIV eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu# „Policjant Ruchu Drogowego 2024” pierwsze miejsce zajął st. sierż. Przemysław Zieliński z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Na drugim stopniu podium stanął st. sierż. Daniel Robakowski z KPP w Brodnicy. Obaj będą reprezentować kujawsko-pomorski garnizon w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 10 – 14 czerwca 2024 roku w Poznaniu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

"W cieniu twych dłoni Matko Pięknej Miłości". Laureaci konkursu

„W cieniu twych dłoni Matko Pięknej Miłości” – to tytuł konkursu, jaki zorganizowała# Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej. Wydarzeniu patronowali – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Centrum Edukacyjno-Formacyjne, gdzie odbył się jego finał.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Wojewódzki konkurs twórczości. "Razem przez świat"

W środę, 15 maja na stadionie miejskim #w Mroczy miał miejsce Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób z Niepełnosprawnością „Razem przez świat”.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Wykwintny pasztet z królika zachwycił. Pierwsze miejsce dla KGW Łodzia

Z wielką przyjemnością informujemy, że w niedzielę#, 12 maja nasze Koło Gospodyń Wiejskich Łodzia zajęło I miejsce w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie za przygotowanie Wykwintnego pasztetu z królika.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 0

"Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów". Wyłoniono zwycięzców

Znamy wyniki XIIII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”.# Wśród laureatów nie zabrakło mieszkańców naszego powiatu.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 4

Zwycięzcy konkursu "kromka.pl". Piekarnia z Sadek na I miejscu

Wyłoniono zwycięzców konkursu #kromka.pl. I miejsce za wyjątkowy chleb otrzymała Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna w Sadkach.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 1

Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Laureaci etapu regionalnego

Podczas targów "Lato na wsi - święto smaku i tradycji" #w Minikowie wręczono nagrody w konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" (etap regionalny).

(czytaj więcej)
08 maja 2024 0

"Policjant, który mi pomógł". Zgłoszenia do końca miesiąca

Nakielscy policjanci przypominają o trwającym konkursie# „Policjant, który mi pomógł”. Kandydatów zgłaszać można do 31 maja br.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Konkurs "Agricola – Syn Ziemi". Zgłoszenia do 15 maja

Wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych rolników#, prezentacja aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej i promowanie nowoczesnego rolnictwa to cele przyświecające organizatorom konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agricola – Syn Ziemi. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja.

(czytaj więcej)
06 maja 2024 0

Konkurs plastyczny dla dzieci. Ptaki dziko żyjące w Polsce

„Słowik, wróbel, kos, jaskółka (…), wilga, zięba, bocian, szpak# oraz każdy inny ptak” - dziko żyjący w Polsce, może zostać zobrazowany w konkursie plastycznym Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

(czytaj więcej)
01 maja 2024 0

"Kartka dla Polski". Wyniki konkursu plastycznego

W poniedziałek jury w składzie: Iwona Biniak, Joanna Brzozowska# oraz Arkadiusz Jagodziński zebrało się w sali nr 33, aby wybrać najpiękniejsze "Kartki dla Polski".

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2024 0

"Poeci bliscy dzieciom". Komisja konkursowa miała trudne zadanie

W piątek w naszej sali widowiskowej #zrobiło się bardzo gwarno. A to dzięki dzieciom, które licznie przybyły na nasz konkurs recytatorski "Poeci bliscy dzieciom".

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2024 0

Recytacja wierszy ulubionych poetów. Wyłoniono laureatów

W czwartek nasza sala 33 stała się piękna sceną, na której wystąpili #uczniowie klas I-III. Dzieci recytowały wiersze swoich ulubionych poetów.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2024 1

Konkurs fotograficzny "Małe Ojczyzny". Zrób zdjęcie i otrzymaj flagę

Weź udział w konkursie "Małe Ojczyzny" organizowanym przez# Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Michał Sztybla.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2024 0

Sukces w ogólnopolskim konkursie. Oliwia i Wiktoria laureatkami

I i II miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie na najlepszego kreatora #dla wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w im. Ireny Sendlerowej w Samostrzelu.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2024 0

Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs fotograficzny

Wojewoda Kujawsko-Pomorski serdecznie zaprasza# miłośników przyrody i fotografii do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2024 1

Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni”. Zgłoszenia do 6 maja

Już prawie 600 zgłoszeń wpłynęło w tegorocznej edycji #ogólnopolskiego programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Nadal można wypełnić formularz zgłoszeniowy i otrzymać materiały edukacyjne w wersji elektronicznej. Prace konkursowe przyjmowane są do 6 maja 2024 r. Program „Finansoaktywni” jest skierowany do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)