Dziś mamy 1 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Konkursy

30 maja 2023 0

"Kapliczki i krzyże przydrożne”. Konkurs dla miłośników fotografii

Miłośników fotografii zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez #Muzeum Kultury Ludowej w Osieku n. Notecią.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Policjanci organizują konkurs plastyczny dla dzieci. Czekają nagrody

Zespół ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy organizuje konkurs# plastyczny pn.: „Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
13 maja 2023 0

Konkurs recytatorski "Poeci bliscy dzieciom". Wyłoniono laureatów

Tegoroczny konkurs recytatorski za nami! Udział w nim wzięło 33 uczestników w #3 kategoriach wiekowych.

(czytaj więcej)
12 maja 2023 0

"Przyjaciel potrzebny od zaraz...". Wyniki konkursu recytatorskiego

9 maja 2023r. w przedszkolu "Dobre Ludki" w Dębionku odbył się konkurs #recytatorski pod hasłem "Przyjaciel potrzebny od zaraz...". Tematyka tegorocznego konkursu jest odpowiedzią na kierunki polityki oświatowej państwa, które przedszkole realizuje. Jednym z priorytetów MEiN na rok szkolny 2022/2023 jest "Kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno", a przyjaźń jest właśnie taką prawdziwą i piękną wartością.

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Rozstrzygnięto konkurs "Kartka do Polski". Poznajmy laureatów

W Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach rozstrzygnięto konkurs# "Kartka do Polski".

(czytaj więcej)
09 maja 2023 0

Zwierzęta chronione w Polsce. Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Jakie gatunki zwierząt występują w Polsce? Które z nich są objęte ochroną? #Jak wyglądają? Dowiedz się, sprawdź, zobrazuj i zgłoś pracę do konkursu plastycznego.

(czytaj więcej)
02 maja 2023 0

"Agricola – Syn Ziemi”. Konkurs dla przedsiębiorczych rolników z regionu

Wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych rolników, promocja i prezentacja różnorodnej aktywności kobiet #w zakresie działalności gospodarczej oraz promowanie nowoczesnego rolnictwa naszego regionu - takie cele przyświecają organizatorom konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agricola – Syn Ziemi. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2023 0

Konkurs wiedzy o profilaktyce uzależnień. Zwyciężył Filip Świtniewski

Po raz kolejny policjanci z Nakła zorganizowali Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień.# Swoją wiedzę sprawdzali uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych z terenu powiatu.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2023 0

Konkurs "Dziedzictwo wieków". Wręczą medale za ochronę zabytków

Do piątku (28 kwietnia) czekamy na zgłoszenia w marszałkowskim konkursie #„Dziedzictwo wieków”, w ramach którego przyznajemy wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków w naszym regionie.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Międzywojewódzki konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Ponad 50 uczestników

Ponad 50 uczestników z 17 placówek wzięło udział w międzywojewódzkim konkursie wiedzy #o św. Janie Pawle II, jaki odbył się w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2023 14

II edycja Konkursu "Razem dla Seniorów”. Nagrodzą ciekawe inicjatywy

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda zaprasza do udziału w II edycji Konkursu# „Razem dla Seniorów”. Organizatorem Konkursu, promującego najbardziej wartościowe i ciekawe inicjatywy na rzecz osób starszych, jest Kancelaria Prezydenta RP.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2023 0

Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej. Zwyciężyła drużyna z Krzywoustego

21 kwietnia 2023 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbył się XXV Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej #Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2023 0

SzuFLA w tegoroczną majówkę! Wygraj bilety

Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu SzuFLA już w tegoroczną majówkę.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2023 0

Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Rywalizowano o Pióro Starosty

13 kwietnia w I LO w Nakle nad Notecią odbył się XVI Powiatowy Konkurs #Ortograficzny o Pióro Starosty Nakielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół imienia Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół imienia Wincentego Witosa w Samostrzelu, I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2023 0

"Pismo Święte oczami dziecka". Prace można składać do poniedziałku

Jeszcze do poniedziałku czekamy na Wasze prace. Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym# „Pismo Święte oczami dziecka”.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2023 0

Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej. Tematem Powstanie Wielkopolskie

W piątek 21. kwietnia 2023 r. odbędzie się XXV Powiatowy Konkurs Wiedzy# Historycznej Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych. Rozpoczynamy o godzinie 10.00.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2023 0

Konkurs "Policjant, który mi pomógł”. Zgłoszenia kandydatów do końca maja

Nakielscy policjanci przypominają o trwającym konkursie "Policjant, który mi pomógł”. #Kandydatów zgłaszać można do 31 maja br.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2023 0

"Poeci bliscy dzieciom”. XI Konkurs Recytatorski w Sadkach

21 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach odbędzie się# XI Konkurs Recytatorski "Poeci bliscy dzieciom”.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)