Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

26 października 2020 1

Dźwięki celtyckiej harfy oczarowały publiczność. Papieski koncert w pandemii

25 października, po wieczornej mszy świętej w# parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach, odbył się niezwykły koncert papieski z okazji 100. Rocznicy urodzin Jana Pawła II. Widownia była zachwycona muzyką zaprezentowaną tego wieczoru przez artystów.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

Spotkanie rękodzielnicze w Anielinach. W zajęciach udział wzięło 10 pań

15 października mieliśmy okazję gościć w Anielinach na spotkaniu# rękodzielniczym. Panie zebrane na świetlicy wykonały jesienną dekorację z dynią w roli głównej.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

Ostatnie spotkanie sztuk różnych. Wykonano wianki z jesiennym motywem

Na ostatnim spotkaniu sztuk różnych, które odbyło się# 13 października, uczestniczki miały okazję wykonać wianek z jesiennym motywem dyni.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

Doceniono twórców ludowych. To już XX edycja konkursu

Tworzą niepowtarzalne koronki, hafty, rzeźby, a przede wszystkim przekazują# techniki tradycyjnej sztuki ludowej młodszym pokoleniom. Talent i twórczość ludowych artystów Kujaw i Pomorza kolejny raz doceniliśmy podczas Konkursu Aktywności Artystycznej Twórców Ludowych. W tym roku nagrody zarządu województwa otrzymało 90 twórców.

(czytaj więcej)
20 października 2020 0

Spotkanie z czytelniczkami. Rozmawiano o przeczytanych książkach

W piątkowe popołudnie dnia 17 października w czytelni# Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach odbyło się spotkanie z czytelniczkami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu.

(czytaj więcej)
17 października 2020 0

42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na tron Stolicy Apostolskiej. Wystawa w GBP

16 października obchodziliśmy 42. rocznicę wyboru metropolity krakowskiego kardynała #Karola Wojtyły na papieża, który przyjął imię Jan Paweł II. Cały świat dowiedział się o wyborze Polaka na tron Stolicy Apostolskiej.

(czytaj więcej)
15 października 2020 0

Warsztaty haftu krajeńskiego. Powstały serwety z motywem krajeńskim

W poniedziałkowe popołudnie po raz ostatni odbyły się# warsztaty haftu krajeńskiego w ramach projektu pt. "Krajeńskie Impresje".

(czytaj więcej)
15 października 2020 0

Konkurs "Lato z Pippi". Znamy nagrodzonych

Trochę spóźnione, ale już są wyniki# konkursu z Pippi.

(czytaj więcej)
09 października 2020 0

"75 urodziny, czyli Lato z Pippi". Zakończył się termin składania prac

Dnia 5 października upłynął termin składania prac w# ogólnopolskim konkursie pt. "75 urodziny, czyli Lato z Pippi",. Organizatorem było wydawnictwo Jung-off-ska, a Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach była Ambasadorem konkursu.

(czytaj więcej)
07 października 2020 0

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Koncertowa inauguracja

Kolejna uczelnia wyższa w regionie rozpoczęła rok# akademicki. Wczoraj (6 października) odbyła się uroczysta inauguracja w Akademii Muzycznej w im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
07 października 2020 0

Tworzenie prezentacji oraz plakatów. Szkolenie dla pracowników

Dnia 7 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach odbyło się# szkolenie dla pracowników filii z tworzenia plakatów, oraz prezentacji.

(czytaj więcej)
03 października 2020 0

Zakończenie projektu "Krajeńskie Impresje". Wyjazd do filharmonii

Wyjazd do Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego# Jana Paderewskiego w Bydgoszczy w ramach zakończeniu projektu "Krajeńskie Impresje".

(czytaj więcej)
03 października 2020 0

Cykl prelekcji dla uczniów. Historia Krajny w czasie okupacji niemieckiej

Historia Krajny w czasie okupacji niemieckiej oraz# polscy lotnicy w Bitwie o Anglię to cykl prelekcji dla klas Szkoły Podstawowej im. mjra H. Sucharskiego w Sadkach w ramach "Krajeńskich Impresji".

(czytaj więcej)
30 września 2020 0

"Gwara krajeńska" w ramach "Krajeńskich Impresji". Spotkanie z Anną Sergott

25 września Gminna Biblioteka Publiczna w Sadach w ramach projektu pt. "Krajeńskie #Impresje" zorganizowała kolejne spotkanie z panią kustosz Anną Sergott.

(czytaj więcej)
29 września 2020 0

Spotkanie z Anną Sergott. Wysłuchano tradycyjnej mowy krajeńskiej

Dnia 25 września Gminna Biblioteka Publiczna w# Sadkach w ramach projektu pt. "Krajeńskie Impersje" zorganizowała kolejne spotkanie z panią kustosz Anną Sergott.

(czytaj więcej)
29 września 2020 0

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dedykowany jest dzieciom

Dzisiejsze święto obchodzone jest w Polsce od 2001 roku i powstało# z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W szczególności jest ono dedykowane dzieciom.

(czytaj więcej)
22 września 2020 0

Historia Krajny w czasie okupacji niemieckiej. Prelekcja dla młodzieży

Historia Krajny w czasie okupacji niemieckiej oraz# polscy lotnicy w Bitwie o Anglię to tematy, które poruszono podczas wykładu dla młodzieży z ZSP Samostrzel w ramach "Krajeńskich Impresji".

(czytaj więcej)
20 września 2020 8

Jesienna Wystawa Ogrodnicza przyciągnęła licznych zwiedzających

W niedzielę 20 września wielu mieszkańców powiatu nakielskiego i pewnie nie tylko powiatu #udało się do Minikowa, gdzie o godz. 10.00 rozpoczęła się Jesienna Wystawa Ogrodnicza i promocja karpia nakielskiego.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)