Dziś mamy 21 czerwca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

19 czerwca 2021 0

"Razem możemy więcej". Zajęcia z nowoczesnego gotowania

Projekt "Akademia Aktywności w gminie Sadki# – razem możemy więcej” powrócił po zdjęciu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od zeszłego tygodnia nasze uczestniczki ponownie biorą udział w zajęciach tj. fizjoterapia, j. angielski, florystyka, pilates, czy spotkania z psychologiem.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 0

Nie żyje znana pisarka Lucinda Riley. Biblioteka przygotowała wystawę

W piątek 11 czerwca dotarła do nas drodzy czytelnicy bardzo# smutną wiadomość.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 0

Autorzy najlepszych zdjęć nagrodzeni. Spotkanie w starostwie

W środę o 13:00 autorzy prac biorących udział w# II etapie Konkursu Fotograficznego 2021 pn. "Wiosenne Kadry" otrzymali nagrody.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2021 0

Ostatni Dzień Dziecka. Były dmuchańce i wata cukrowa

W dniu wczorajszym zakończyliśmy obchody Dnia Dziecka w gminie Sadki.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2021 0

Impreza plenerowa w Osieku. W programie pokazy etnograficzne

27 czerwca (niedziela) w Muzeum Kultury Ludowej w# Osieku nad Notecią odbędzie się Festyn Etnograficzny

(czytaj więcej)
12 czerwca 2021 0

Muzeum Twierdzy otwarte! Ekspozycja prezentuje dzieje toruńskich fortyfikacji

Na dziedzińcu zabytkowego budynku dawnych koszar miejskich# odbyło się dziś (11 czerwca) uroczyste otwarcie siedziby Muzeum Twierdzy Toruń, nowego oddziału Muzeum Okręgowego. W wydarzeniu wziął udział marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2021 0

Kreatywni w bibliotece. Tematem przewodnim był sznurek

Dnia 11 czerwca (piątek) w Filii Bibliotecznej w Dębowie odbyło# się pierwsze spotkanie, po półtorarocznej przerwie Stowarzyszenia Kreatywni dla Dębowa i okolic.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2021 0

Ciasteczkowy potwór w Dębionku i Bninie. Dzieci świetnie się bawiły

Drugie spotkanie z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez# Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach odbyło się w sołectwie Dębionek i Bnin.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2021 0

Tydzień Czytania Dzieciom dobiegł końca. Dzieci świetnie się bawiły

1 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w# Sadkach wraz z klasą 3a i paniami Elżbietą Niedzielską i Judytą Pawlaczyk zakończyła Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2021 1

Szkolenie dla żołnierzy. Wykładowcą był dr hab. Łukasz Mamert Nadolski

8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej szkoli# żołnierzy zarówno pod względem praktycznym jak i merytorycznym. Elementem dbania o aktualną wiedzę żołnierzy nt. współczesnych konfliktów zbrojnych są spotkania organizowane ze specjalistami w tej dziedzinie.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2021 3

Piknik militarny z okazji Dnia Dziecka.Były dmuchane zamki i budki z lodami

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej# Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowali we współpracy z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Urzędem Marszałkowskim oraz 6 Samodzielnym Oddziałem Geograficznym piknik militarny.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2021 0

Spektakl teatralny dla najmłodszych. Dzieciom bardzo się podobało

Z okazji Dnia Dziecka, zaprosiliśmy najmłodszych na# spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Władca Lalek ze Słupska pt. „Cztery mile za piec".

(czytaj więcej)
02 czerwca 2021 0

Projekt "Sieć na kulturę" zakończył się. Frekwencja podczas zajęć dopisała

31.05.2021 odbyło się trzynaste, a zarazem ostatnie spotkanie online w# ramach projektu "Sieć na kulturę". Podczas 31 godzin lekcyjnych zajęć prowadzonych przez pana Kamila Lewickiego i panią Anetę Rózgę - Miniszewską dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji z zakresu tworzenia, publikacji, promowania oraz moderowania treści informacyjnych w internecie.

(czytaj więcej)
31 maja 2021 0

Spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Owsianym. Zapraszamy 2 czerwca

Uprzejmie informujemy, że 10.06.2021 o godz. 18.00 w Wojewódzkiej i# Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy odbędzie się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie autorskie z podróżnikiem i reporterem Tomaszem Owsianym połączone z prezentacją multimedialną, promującą jego najnowszą książkę pt. „Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej” (premiera: 12 listopada 2020)!

(czytaj więcej)
29 maja 2021 0

"5 zawodów kultury i oświaty". Spotkanie online z Romanem Pankiewiczem

Powiatowa i Miejska biblioteka Publiczna# w Nakle nad Notecią zaprasza do obejrzenia filmu Romana Pankiewicza pt: „5 Zawodów kultury i oświaty”. Roman Pankiewicz jest podróżnikiem, pisarzem, autorem książek podróżniczo-przygodowych poruszających tematykę Islandii, Rosji i Niemiec, obecnie pisze także dla dzieci.

(czytaj więcej)
28 maja 2021 0

Ciekawy konkurs kulinarny. Na najlepszych czekają nagrody

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do# udziału w konkursie kulinarnym, którego tematem przewodnim jest tradycyjna kuchnia Krajny i Pałuk w nowoczesnej odsłonie w kategorii dania główne.

(czytaj więcej)
28 maja 2021 0

40. rocznica śmierci kardynała Wyszyńskiego. Przygotowano wystawę

W 2021 roku obchodzimy 120 rocznicę urodzin oraz# 40 rocznicę śmierci kardynała Wyszyńskiego. Z tej okazji Sejm i Senat jako władza ustawodawcza Rzeczypospolitej, oddała hołd Prymasowi Tysiąclecia, ustanawiając rok 2021 Rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego wyrażając w ten sposób pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia i dokonań.

(czytaj więcej)
28 maja 2021 0

Nagraj film promujący kujawsko-pomorskie. Do wygrania 10 tys. zł

„Ludzie Wisły”, „Rejs”, „Excentrycy” i „Belfer” - to tylko kilka z# dziesiątek produkcji, w których za plener posłużyło nasze województwo. Zapraszamy do stworzenia kolejnych obrazów promujących miejsca znajdujące się na Kujawsko-Pomorskiej Trasie Filmowej. Konkurs trwa do 13 czerwca. Do wygrania 10 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
0

Ocena pracy zdalnej przyczyną konfliktu między pracownikami a pracodawcami?

Przedsiębiorcy częściej niż pracownicy źle oceniają jakość# pracy zdalnej. Po upływie kilkunastu miesięcy, zastosowany w wielu przypadkach po raz pierwszy model zdalnego zatrudnienia, przynosi gorsze efekty zdaniem co trzeciego pracodawcy. Najmniej zadowoleni z home office są przedstawiciele handlu, przemysłu i mikrofirm. Opinię pracodawców podziela co piąty pracownik, a wielu z nich nie wie, jak się ocenić – wynika z badań przeprowadzonych dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że nie ma już powrotu do rzeczywistości sprzed Covid-19.

(czytaj więcej)
0

Czym galerie handlowe przyciągają klientów? Przedstawiamy wyniki sondy

Co jest najważniejsze dla odwiedzających centra handlowe po# pandemii? Według wyników najnowszego badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie Cushman & Wakefield nadrzędne dla klientów odwiedzających centra handlowe są: możliwość dokonywania zakupów na miejscu, bez korzystania z internetu oraz możliwość zrobienia spontanicznych, nieplanowanych zakupów. Najmniej ważny dla konsumentów okazuje się udział w eventach organizowanych na terenie centrum oraz korzystanie z oferty fitness.

(czytaj więcej)
0

Zadbaj o wątrobę. Sprawdź jak ją chronić!

Co szkodzi wątrobie? Jak ją chronić, by służyła nam jak najdłużej? Dowiesz się dzięki kampanii „Listy od W.”

(czytaj więcej)
0

Ranking opieki nad dziećmi. Polska zajęła 27. miejsce

Według raportu UNICEF, Luksemburg, Islandia, Szwecja, Norwegia i Niemcy zajmują# najwyższe miejsca w rankingu dotyczącym opieki nad dziećmi wśród 41 krajów OECD i UE. Na najniższych miejscach uplasowały się: Słowacja, Stany Zjednoczone, Cypr, Szwajcaria i Australia. Polska zajęła 27. miejsce.

(czytaj więcej)