Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

26 listopada 2020 0

E-wizyty bardzo popularne. Z doradcą ds. ulg i umorzeń porozmawiasz już online

E-wizyty w ZUS-ie z każdym z dniem stają się coraz bardziej popularne. Z tej szybkiej i #bezpiecznej formy kontaktu skorzystało blisko 9 tys. klientów, a ich liczba systematycznie rośnie. W trakcie wideorozmowy z pracownikiem ZUS można załatwić już nie tylko sprawy związane z emeryturami, rentami, wypłatą zasiłków, czy prowadzeniem firmy, ale również porozmawiać z doradcą do spraw ulg i umorzeń.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 0

Prognozowane są gęste mgły. Widoczność będzie ograniczona

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od dnia 25 listopada #od godz. 21.00 do dnia 26 listopada do godz. 9.00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się gęste mgły, lokalnie marznące, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami 100 m.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 0

Podtrzymywanie tradycji narodowej. Ruszył otwarty konkurs ofert

24 listopada br. Zarząd Powiatu Nakielskiego uchwałą nr 294/2020 ogłosił otwarty #konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2021 roku w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, pod nazwą „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach”.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 0

Lubisz rękodzieło? Przygotuj pracę i weź udział w konkursie!

Przed nami 13. Powiatowo-Gminny Konkurs Rękodzieła organizowany przez# Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach. Prace konkursowe należy dostarczyć do 11 grudnia.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 0

Pies odłowiony w Anielinach. Strażnicy poszukują właściciela

Straż Gminna w Sadkach prosi o informacje dotyczące psa, który został odłowiony #w miejscowości Anieliny w dniu 23 listopada 2020 r.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 1

Musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Działania antykryzysowe

Samorząd województwa zaangażował już 50 milionów złotych w# działania antykryzysowe na rzecz służby zdrowia w całym regonie. Dedykowana placówkom i służbom medycznym część wojewódzkiego pakietu antycovidowego, wartości ponad 130 milionów złotych, obejmuje zakupy sprzętu i środków ochrony osobistej dla szpitali, niezbędne inwestycje w placówkach i testy przesiewowe dla personelu medycznego.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 3

Odnowa wsi i niewielkich miast. Od wczoraj można składać wnioski

W ciągu ostatnich lat kujawsko-pomorska wieś bardzo się zmieniła. Małe miejscowości# nie przypominają tych sprzed 20 lat. Rozwój infrastruktury, tworzenie miejsc sprzyjających społecznej integracji i rekreacji sprawiają, że wsie zamieszkuje coraz więcej ludzi. To zasługa lokalnych samorządów, które dbają o rozwój swoich małych ojczyzny, wykorzystując w tym celu m.in. środki samorządu województwa.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 1

Nie będzie trzeba mieć przy sobie prawa jazdy. Nowe przepisy od 5 grudnia

Już niedługo polscy kierowcy nie będą mieli obowiązku posiadania przy# sobie prawa jazdy podczas kontroli. Od 5 grudnia br. wchodzą w życie przepisy, które znoszą obowiązek posiadania tego dokumentu.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

Jest nowa interpretacja. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy też dla medyków

Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego będą mogli skorzystać medycy, którzy zostaną #w domu, aby opiekować się dzieckiem i tym samym zrezygnują z zapewnionej opieki przez szkołę. Tak wynika z najnowszej interpretacji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 1

Emeryci i renciści będą mogli więcej dorobić. Od 1 grudnia nowe limity

GUS podał nowe dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu. Jest ono wyższe #niż ostatnio. A to oznacza, że od 1 grudnia emeryci, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz renciści, będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 1

Seniorze! Sprawdź, gdzie możesz zwrócić się po pomoc w dobie koronawirusa

Drodzy seniorzy! Choć zakres naszej wiedzy o COVID-19 zmienia się z miesiąca na# miesiąc, jedno pozostaje niezmienne – grupą najbardziej narażoną na ciężki przebieg wirusa jesteście właśnie Wy. Dlatego powtarzamy apel: pozostańcie w domach. Wiemy, że nie zawsze możecie skorzystać ze wsparcia bliskich, dlatego przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy o tym, na jaką pomoc może liczyć każdy z Was.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 6

Miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem? Zasady postępowania

Ustal rodzaj kontaktu i obserwuj swoje samopoczucie – to najważniejsze kroki, gdy# podejrzewasz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Co jeszcze powinieneś zrobić?

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 0

Przedsiębiorco! Pamiętaj o cyberbezpieczeństwie w swojej firmie

Niezależnie od tego, czym się zajmujesz i ile osób zatrudniasz, jeśli w swojej firmie# wykorzystujesz choćby jeden komputer lub używasz poczty elektronicznej - musisz pamiętać o cyberbezpieczeństwie. O czym konkretnie? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 3

Bądź odpowiedzialny w dobie koronawirusa. Stosuj zasadę DDMA+W

Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych# zasad postępowania.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Koronawirusa masz już za sobą? Oddaj osocze i zostań honorowym dawcą

Jeżeli chorowałeś na COVID-19 i wyzdrowiałeś, osocze z Twojej krwi może# bardzo pomóc innym pacjentom, którzy walczą z chorobą.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 0

Plan działania na nadchodzący czas. 100 dni solidarności w walce z COVID-19

Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana. Ostatnie obostrzenia# doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, przedstawiamy kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Wizyta w ZUS. Umówić się na nią można telefonicznie

ZUS uruchomił kolejną usługę dla swoich klientów, czyli telefoniczną# rezerwację wizyty w wybranej przez siebie placówce ZUS. Spotkanie z ekspertem można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie. To kolejne ułatwienie, które zwiększy bezpieczeństwo obsługi klientów w czasie pandemii.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Jutro ruszy kolejny sezon rozgrywek Nakielskiej Halowej Ligii Piłki Nożnej!

W ten weekend, tj. 21-22.11.2020 r., w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w #Paterku rozpoczną się rozgrywki I i II ligi NHLPN sezon 2020/2021.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)