Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

02 grudnia 2022 0

Wicemarszałek odwiedził powiat. Tematem drogi i czystość powietrza

W czwartek 1 grudnia gościliśmy w murach Starostwa Powiatowego Wicemarszałka Województwa Zbigniewa Sosnowskiego.# Podczas spotkania w gabinecie Starosty Nakielskiego Tadeusza Sobola, w którym towarzyszyli także Wicestarosta Tomasz Miłowski oraz Radny Rady Powiatu Nakielskiego Ryszard Bagnerowski, poruszono wiele tematów ważnych dla społeczności naszego powiatu.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Krajowy System e-Faktur. Publiczne konsultacje projektu ustawy

Krajowy System e-Faktur coraz bliżej. Projekt powszechnego fakturowania elektronicznego jest aktualnie w konsultacjach publicznych.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Uroczyste nadanie imienia. "Dom Pod Bocianim Gniazdem"

W poniedziałek, 28 listopada miało miejsce szczególne wydarzenie - symboliczne nadanie Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Paulinie #imienia "Domu Pod Bocianim Gniazdem".

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 5

Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia. Co to się na tej wsi porobiło?

To pytanie, które warto sobie zadać przy tak zacnym jubileuszu. To m.in. dzięki działalności stowarzyszenia, Olszewka i Lubaszcz rozwijają się #od 20 lat. A życzenia od zaproszonych gości były takie, aby wioski rozwijały się jeszcze przez kolejne lata.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Podzielili się doświadczeniami. Funkcjonariusze na UKW w Bydgoszczy

O wyzwaniach jakie stoją przed funkcjonariuszami Służby Więziennej usłyszeli studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. #Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Potulicach zaprezentowali procedurę kwalifikacyjną i podzielili się doświadczeniami zza więziennego muru.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 2

Węgiel po 2000 zł za tonę. Będzie kontaktował się pracownik

Informacja – preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych w Gminie Sadki.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2022 1

"My też potrafimy". Kiermasz rękodzieła osób niepołnosprawnch

Dekoracje bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, stroiki i świąteczne kartki będzie można znaleźć na corocznej wystawie# połączonej z kiermaszem rękodzieła osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”. Stoiska dostępne będą w gmachu Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 i w budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73 w poniedziałek (5 grudnia) od godziny 10. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 1

Wybrano kolejną ofertę. Ostatni odcinek S10 Bydgoszcz-Toruń

W związku z orzeczeniem Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) 31 października br. unieważniliśmy wybór najkorzystniejszej oferty# na projekt i budowę drogi ekspresowej S10 Toruń Zachód - Toruń Południe. Po ponownej analizie, z uwzględnieniem wyroku KIO, wybraliśmy ofertę konsorcjum Rubau Polska (lider) i Poltores (partner).

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 18

Aż o 30% mniej ofert pracy. Niepokojące dane

Jednym z najbardziej wyraźnych oznak spowolnienia gospodarczego jest wzrost bezrobocia. Liczba osób bez pracy wzrosła# zarówno w skali całego kraju, jak i w województwie kujawsko-pomorskim. Dane za październik są niepokojące.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 1

Seria spotkań informacyjnych. Unijne rozdanie 2021-2027

W obecnej perspektywie finansowej dzięki instrumentowi RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność) do lokalnych #organizacji i przedsiębiorstw w naszym województwie trafiło łącznie pół miliarda złotych. Przygotowujemy się do kolejnego unijnego rozdania 2021-2027. Jutro (1 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się spotkanie dotyczące nadchodzącego konkursu na wybór lokalnych strategii rozwoju. Początek godz. 10. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu prosimy przesłać na adres rlks.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl.

(czytaj więcej)
30 listopada 2022 0

Ramię w ramię. Służba Więzienna i Policja na rzecz młodzieży

Funkcjonariuszki z Zakładu Karnego w Potulicach oraz funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy odwiedzili #jedną z bydgoskich szkół średnich. Podczas spotkania poruszono tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zawarto elementy profilaktyki zachowań aspołecznych. Spotkanie dało także przestrzeń na przybliżenie pracy w formacji mundurowej.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 16

Droga ekspresowa Wyrzysk-Bydgoszcz. Decyzja środowiskowa dla S10

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Bydgoszczy wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla drogi #ekspresowej S10 Wyrzysk - Bydgoszcz. To ważny krok do realizacji 40-kilometrowego fragmentu S10, który w przyszłości zbliży Szczecin i Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

„Wyczynem jest prowadzenie wózka z dzieckiem". Kiedy remont peronów?

Bezpieczeństwo użytkowników przystanku kolejowego w Anielinach leży na sercu sołtysowi tej miejscowości#, ale także sołtys sołectwa Łodzia. Przystanek jest w złym stanie, a korzystanie z niego może skutkować wypadkiem. Dlatego też przedstawicielki tych sołectw interweniowały u zarządcy przystanku.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 1

O bezpieczeństwie na drogach województwa. Dwudniowa konferencja

Z udziałem wicemarszałka województwa Zbigniewa Sosnowskiego odbywa się dziś i jutro (29-30 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim konferencja #poświęcona bezpieczeństwu na kujawsko-pomorskich drogach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 2

Zimowe utrzymanie dróg. Do kogo zgłaszać ich stan?

Informacja o zimowym utrzymaniu dróg na terenie Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Debata o bezpieczeństwie żywnościowym. Jutro głosowanie

Marszałek Piotr Całbecki przebywa w Brukseli, gdzie dziś (29 listopada) będzie gościem posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi #(Agri) Parlamentu Europejskiego, poświęconego bezpieczeństwu żywnościowemu. Jutro (30 listopada) w Europejskim Komitecie Regionów debata plenarna zakończona głosowaniem nad przygotowanym przez gospodarza naszego województwa projektem opinii w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego i zwiększenia odporności systemów żywnościowych naszego kontynentu.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 27

Sejmik zdecydował. Pomoc humanitarna dla czterech ukraińskich obwodów

Na dzisiejszym posiedzeniu sejmik województwa zdecydował o pomocy humanitarnej dla czterech ukraińskich obwodów #- dniepropietrowskiego, żytomierskiego, donieckiego i chmielnickiego. Na Ukrainę wyślemy m.in. materiały opatrunkowe, leki, agregaty prądotwórcze, śpiwory i żywność.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Podpisali umowę użyczenia. Przekazanie sprzętu Straży Rybackiej

Dnia 28.11.2022 roku została podpisana umowa użyczenia pomiędzy Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy, a Powiatem Nakielskim.# Odbioru sprzętu dokonali przedstawiciele Zarządu Związku reprezentowanego przez Prezesa Leszka Orzechowskiego oraz Wiceprezesa Przemysława Stranza. Przedstawicielami Powiatu Nakielskiego byli Starosta Nakielski Tadeusz Sobol oraz Wicestarosta Tomasz Miłowski.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)