Dziś mamy 23 września 2020, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

22 września 2020 9

Kolejne zakażenie koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź raport!

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o kolejnych# 13 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
20 września 2020 3

Kosmicznie w Niedźwiadach. Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktyczne otwarte!

Po przebudowie i kilku miesiącach oczekiwania, z uwagi na pandemię koronawirusa, #w Niedźwiadach otwarte zostało Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktyczne. Na uroczystość przybyło wiele osób.

(czytaj więcej)
20 września 2020 0

Uroczyście otwarto Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Minikowie

20 września w Minikowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji oraz #nadanie wspomnianemu Centrum imienia Leona Janty Połczyńskiego.

(czytaj więcej)
20 września 2020 12

Odznaczenia dla strażaków. Tegoroczna uroczystość odbyła się w Kcyni

Tradycyjnie obchody Dnia Strażaka organizowane są w maju, w tym roku jednak było #inaczej. Organizację uroczystości pokrzyżowała pandemia koronawirusa, w związku z tym odznaczenia strażakom wręczono we wrześniu. Apel odbył się w minioną sobotę na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni, bowiem to ta miejscowość miała być gospodarzem Powiatowego Dnia Strażaka.

(czytaj więcej)
18 września 2020 221

Przeciwnicy ubojni spotkali się w Paterku. Zobacz relację filmową (film)

W czwartek, 17 września w Paterku odbyło się zebranie, podczas którego# licznie zebrani mieszkańcy oraz członkowie komitetu społecznego „STOP ubojni w Paterku” przedstawili nakielskiej władzy swoje stanowisko w sprawie budowy ubojni trzody chlewnej. Zapraszamy do obejrzenia dwóch części relacji filmowej z czwartkowego spotkania!

(czytaj więcej)
19 września 2020 4

Doraźne remonty na powiatowych drogach. Pochłoną ponad pół mln zł

Kilka zniszczonych fragmentów dróg powiatowych na terenie prawie wszystkich gmin #naszego powiatu jeszcze w obecnym roku doczeka się remontu. Prace mają głównie na celu poprawę nawierzchni.

(czytaj więcej)
19 września 2020 24

Na jednym markecie nie koniec. W Sadkach powstaną kolejne obiekty

W najbliższych miesiącach w Sadkach powstać mają nowe inwestycje. Planowana #jest m. in. budowa obiektów spożywczych.

(czytaj więcej)
18 września 2020 0

"Zdalna szkoła+". Gmina Sadki otrzymała dofinansowanie

Gmina Sadki w dniu 10 lipca 2020 r. podpisała umowę o# powierzenie grantu nr 5581762871w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 -2020 Osi priorytetowej nr I "Powszechny dostęp do szybkiego Internetu" działanie 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" dotycząca realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacji w systemie kształcenia zdalnego.

(czytaj więcej)
18 września 2020 9

Kolejne 42 zakażenia koronawirusem. Przybywa też ozdrowieńców

Informujemy o kolejnych 42 osobach zakażonych# koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
17 września 2020 285

Burzliwe zebranie w Paterku. Ponad 200 przeciwników ubojni spotkało się z burmistrzem!

17 września w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku odbyło się# zebranie wiejskie, którego głównym tematem była budowa ubojni trzody chlewnej w obrębie sołectwa. Oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców oraz członków komitetu społecznego „STOP ubojni w Paterku”, w spotkaniu uczestniczyli m.in. burmistrz Nakła Sławomir Napierała, gminni radni, wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski oraz przedstawiciele potencjalnego inwestora – Zakładów Mięsnych Skiba, na czele z ich właścicielem Andrzejem Skibą.

(czytaj więcej)
17 września 2020 2

Wiązanki i znicze. Wójt złożył hołd ofiarom sowieckiej agresji na Polskę

Dnia 17 września 2020 roku wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz złożył hołd ofiarom #sowieckiej agresji na Polskę. W miejscach tradycyjnie związanych z tą tragiczną datą złożono kwiaty i zapalono znicze.

(czytaj więcej)
17 września 2020 8

Zakażenia w szpitalu pulmonologicznym. Oddziały zawiesiły przyjęcia

Na dwóch oddziałach Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy #potwierdzono kilkadziesiąt przypadków zakażenia koronawirusem. Większość to personel. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów.

(czytaj więcej)
17 września 2020 0

Zebranie sołeckie w Łodzi. Po godzinnej dyskusji podzielono fundusz

W środowy wieczór w świetlicy wiejskiej w Łodzi zorganizowano zebranie wiejskie,# podczas którego mieszkańcy pochylili się nad podziałem funduszu sołeckiego na 2021 rok. Zgromadzone w świetlicy osoby tym razem miały do rozdysponowania 24 tys. 115 zł.

(czytaj więcej)
17 września 2020 8

Pożegnanie ks. Michała Damazyna. Rozpocznie posługę w Bydgoszczy

16 września, podczas wieczornej mszy w kościele pw. św. Wojciecha w #Sadkach, pożegnano wikariusza księdza Michała Damazyna.

(czytaj więcej)
16 września 2020 1

Podpisano umowę na przebudowę drogi Anieliny - Bielawy

Dnia 15 września w Urzędzie Gminy w Sadkach została podpisana umowa na przebudowę drogi# gminnej nr 090221c Anieliny-Bielawy o nawierzchni gruntowej na drogę o nawierzchni bitumicznej w ramach modernizacji dróg na odcinku 551 mb.

(czytaj więcej)
16 września 2020 8

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem. 35 nowych potwierdzonych zakażeń

Informujemy o kolejnych 35 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
15 września 2020 11

Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. 22 nowe zakażenia

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnych 22 osobach zakażonych koronawirusem w naszym województwie.

(czytaj więcej)
13 września 2020 5

Dzisiejszy raport o koronawirusie. 21 nowych zakażeń w województwie

Informujemy o kolejnych 21 osobach zakażonych# koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)