Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

20 lutego 2024 21

Rolnicy zostają na noc. Blokada drogi na trzy doby

Dzisiaj od rana w całej Polsce odbywa się ogólnopolski strajk# rolników. Kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Na węźle w Białych Błotach droga zablokowana będzie trzy doby.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 13

Rolnicy przybyli pod urząd wojewódzki. Ruchem kieruje policja

We wtorek, około godziny 13.00 delegacje protestujących rolników przybyły# do Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy na spotkanie z wojewodą. Głośny dźwięk klaksonów niesie się po mieście.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 1

Powyborczy chaos. "Gdzie jest państwo, gdzie jest obywatel?"

Bieżąca sytuacja polityczna, z którą mamy do czynienia# po październikowych wyborach parlamentarnych jest dynamiczna i wymaga ciągłej uważnej analizy. Radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Jerzy Gawęda stara się wyjaśnić pewne mechanizmy w kolejnej naszej rozmowie.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 78

Ruszyli z Trzeciewnicy i Zamościa! Rolnicy biorą udział w strajku (film)

20 lutego od samego rana rozpoczęły się ponowne ogólnopolskie protesty rolników# na drogach. Blokowane są m.in. drogi krajowe i ekspresowe. Mieszkańcy powiatu nakielskiego muszą w szczególności spodziewać się sporych utrudnień na drogach prowadzących do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży. Podziękowania od komendanta

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Potulicach w czasie wolnym# od służby dokonał ujęcia sprawcy kradzieży. Dyrektor potulickiej jednostki penitencjarnej, ppłk Piotr Kijewski wyróżnił szer. Wojciecha Sarneckiego za postawę godną naśladowania.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 55

Rolnicy walczą dalej. Jutro blokady na odcinku Nakło-Bydgoszcz

We wtorek, 20 lutego rolnicy po raz kolejny wyjadą# na ulice polskich miast i wsi, by wyrazić swoje niezadowolenie przeciwko polityce Unii Europejskiej, Zielonego Ładu oraz niekontrolowanemu napływowi towarów z Ukrainy. Utrudnienia wystąpią m.in na odcinku drogi Nakło-Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 3

Skontrolowano tylko dwie stacje w powiecie. Jakość paliw sprawdzona

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził kontrolę #jakości paliwa na stacjach benzynowych w całym kraju. Jak wypadły tzw. CPN-y w naszym powiecie?

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 12

Cyfrowe prędkościomierze. Aktywne znaki dla bezpieczeństwa

Na koniec ubiegłego roku, w Kcyni pojawiły się cyfrowe prędkościomierze.# Ich zadaniem jest informowanie kierowców o tym, z jaką prędkością jadą. Takie rozwiązanie podoba się mieszkańcom.

(czytaj więcej)
18 lutego 2024 0

Stowarzyszenia podpisały umowy. Na co przeznaczone zostaną dotacje?

Pierwsze umowy na dofinansowanie realizacji zadań publicznych związanych# z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2024 r. zostały podpisane wczoraj - 13 lutego - w gabinecie Starosty Nakielskiego. Umowy dotacyjne z ramienia Powiatu Nakielskiego podpisali: starosta nakielski Tadeusz Sobol, wicestarosta Tomasz Miłowski oraz skarbnik Natalia Zmudzińska.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Budżet niezrównoważony. Kosztowna "gigantomania władz"

Ruch obywatelski Sami o Sobie, po analizie uchwalonego budżetu gminy Nakło# w dniu 18 grudnia 2023 r. przez Radę Miasta zauważa, iż budżet ten kolejny raz jest budżetem niezrównoważonym finansowo.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 1

Prace zostały zakończone. Miejsce Pamięci Narodowej odnowione

Zakończyły się prace związanych z odnowienie# Miejsca Pamięci Narodowej.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 38

Rolnicy ponownie wyjadą na ulice. Jakie odcinki drogi zostaną zablokowane?

Trwa ogólnopolski strajk rolników. Cel protestu jest jasny – wyrażenie niezadowolenia# środowisk rolniczych wobec polityki Unii Europejskiej, Zielonego Ładu oraz niekontrolowanemu napływowi towarów z Ukrainy.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Szkolenie podstawowe strażaków ratowników. Zajęcia dla 40 druhów

Dnia 10 lutego 2024 roku o godz. 9:00 w Komendzie Powiatowej #PSP w Nakle nad Notecią rozpoczęło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych przygotowujące uczestników szkolenia do udziału w działaniach ratowniczych.

(czytaj więcej)
15 lutego 2024 0

Spotkanie w gabinecie starosty. Omówiono wspólny plan działania

Wicewojewoda Piotr Hemmerling spotkał się dziś ze Starostą Nakielskim Tadeuszem Sobolem #oraz Wicestarostą Tomaszem Miłowskim.

(czytaj więcej)
15 lutego 2024 0

Recertyfikacja uprawnień ratownika. Do egzaminu przystąpiło 10 strażaków

W dniu 13.02.2024 r. odbyła się recertyfikacja uprawnień# ratownika z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych z powiatu nakielskiego. Gospodarzem przedmiotowej recertyfikacji była KP PSP w Nakle nad Notecią. Do egzaminu przystąpiło 10 strażaków, z czego pozytywny wynik otrzymało 6 ochotników.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

Spotkanie z posłem Marcinem Horałą. O czym dyskutowano?

We wtorek 13 lutego w restauracji #„Cafe Emilia” odbyło się spotkanie z posłem Marcinem Horałą – byłym pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

Środa Popielcowa w kościele katolickim. Rozpoczął się Wielki Post

W tym roku Środa Popielcowa przypadła na dzień# 14 lutego. Tym samym oznacza to, że karnawał oficjalnie dobiegł końca, a w kościele katolickim rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Przed nami czterdziestodniowe przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.

(czytaj więcej)
13 lutego 2024 344

Kulisy odwołania Wojciecha Niemczyka. 113 dni rządów (sonda)

24 stycznia wicewojewoda kujawsko-pomorski Piotr Hemmerling wręczył #pełniącemu obowiązki burmistrza Kcyni Wojciechowi Niemczykowi odwołanie z pełnienia funkcji kcyńskiego włodarza. Od 25 stycznia kcyńskim magistratem kieruje Rafał Heftowicz – aż do końca trwającej obecnie kadencji.

(czytaj więcej)
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)