Dziś mamy 21 czerwca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

20 czerwca 2021 11

Będziemy zarabiać więcej? Rząd przyjął propozycję płacy minimalnej

Rada Ministrów przyjęła propozycję dot.# minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2022 r. w kwocie 3000 zł oraz minimalnej stawki godzinowej dla określonych umów cywilnoprawnych w 2022 r. w kwocie 19,60 zł.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2021 5

Kolory wystrzeliły w niebo. Młodzież bawiła się na przystani

W niedzielne popołudnie na terenie przy Przystani Nakielskiej odbyło się# Święto Kolorów.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2021 3

Dni Pola w Minikowie. Laureatom konkursów wręczono nagrody

Krajowe Dni Pola w Minikowie to wyjątkowe wydarzenie, które# przyciąga wiele nie tylko mieszkańców powiatu nakielskiego, ale również całej Polski.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2021 1

Bez zgonów w województwie i powiecie. Dzisiejsze dane!

20 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 133 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby – łącznie 5.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2021 2

Kolejne dwie jednostki OSP doposażone. Poświęcenie nowego samochodu w Sadkach

Przy okazji powiatowych zawodów sportowo – pożarniczych doszło do# poświęcenia samochodu średniego marki Iveco, który trafił do jednostki OSP Sadki.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2021 1

Trzeba mieć podpisaną umowę. Mieszkańcy muszą o tym pamiętać

Mieszkańcy gminy Sadki, którzy są właścicielami nieruchomości# niezamieszkałych powinni podpisać umowę z jedną z firm zajmujących się wywozem odpadów. Do kiedy należy to zrobić?

(czytaj więcej)
20 czerwca 2021 10

Zawody powiatowe drużyn OSP. Rywalizacja była zacięta

7 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z# terenu powiatu nakielskiego przystąpiło do rywalizacji na stadionie w Sadkach. Najlepsi wśród mężczyzn okazali się druhowie z Drzewianowa, a rywalizację kobiet wygrały druhny z Kcyni.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 3

Spadek liczny zakożonych. Sprawdź najnowszy raport koronawirusa

19 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało# o 168 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 26 osób – łącznie 41.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 39

Spotkanie z ministrami. Omówiono program „Polski Ład”

18 czerwca w Restauracji Cafe Emilia w Nakle odbyło się otwarte# spotkanie członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Gościem specjalnym piątkowego spotkania był pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury – Minister Marcin Horała, któremu towarzyszył Sekretarz Stanu do Spraw Parlamentarnych – Minister Łukasz Schreiber.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Podpisano porozumienie o współpracy. Krok w kierunku ZIT-u

W obecności marszałka Piotra Całbeckiego 36# podmiotów samorządu terytorialnego zawarło dziś porozumienie o współpracy w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF) Torunia. MOF to podstawa do wykorzystania przez lokalne społeczności środków europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) perspektywy 2021-2027 na projekty służące rozwojowi całego objętego nim obszaru.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 17

Tutaj już zakupów nie zrobisz. Zamknięte na stałe

Wczoraj, 17 czerwca ostatni raz dla klientów był otwarty# market Tesco mieszczący się w Nakle, przy ul. Sądowej. Od dzisiaj market jest zamknięty na stałe.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 3

Spadek liczby zakażeń. W naszym powiecie 60 osób na kwarantannie

18 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 190 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 36 osoby – łącznie 48.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 1

S10 - najprostsza droga ze Szczecina do Warszawy. Sprawdzamy stan realizacji

Obecnie najszybsza trasa spod Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie# pod Zamek Królewski w Warszawie prowadzi drogą ekspresową S3 i autostradą A2. Taka trasa liczy ok. 570 km długości i jest dłuższa o około 45 km od bezpośredniej drogi z Pomorza Zachodniego do stolicy, czyli po DK10. W przyszłości, gdy obecną DK10 zastąpi droga ekspresowa S10, nie będzie trzeba już nadkładać drogi, by dotrzeć do celu szybko i wygodnie. Trasa połączy nie tylko Szczecin z Warszawą, ale również Piłę, Bydgoszcz, Toruń i Płock.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 1

Wręczono statuetki. Nagrody Marszałka Województwa 2021

W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się# wczoraj (17 czerwca) wieczorem doroczna gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Te najbardziej prestiżowe regionalne wyróżnienia przyznano już po raz dwudziesty. Publikujemy listę uhonorowanych.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 3

Przekierowanie numeru alarmowego 998 na numer ratunkowy 112

Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy od# jutra ostatecznie przejmie połączenie Państwowej Straży Pożarnej. Od teraz dzwoniąc pod numer 998, nastąpi przekierowanie na 112, gdzie operator przyjmie zgłoszenie i zadecyduje jakie służby rozdysponować do danej akcji.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 9

Szczepienie bez wychodzenia z domu? Sprawdź szczegóły!

Wprowadzono pewne zmiany w# Narodowym Programie Szczepień.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 1

Zbiórki krwi nie tracą na popularności. Mniej honorowych krwiodawców

W końcu 2020 r. w województwie kujawsko-pomorskim działało# jedno Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zlokalizowane w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 3

Dzisiejszy raport. Sprawdzamy, ile zakażeń odnotowano

17 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 218 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 33 osoby – łącznie 46.

(czytaj więcej)
0

Ocena pracy zdalnej przyczyną konfliktu między pracownikami a pracodawcami?

Przedsiębiorcy częściej niż pracownicy źle oceniają jakość# pracy zdalnej. Po upływie kilkunastu miesięcy, zastosowany w wielu przypadkach po raz pierwszy model zdalnego zatrudnienia, przynosi gorsze efekty zdaniem co trzeciego pracodawcy. Najmniej zadowoleni z home office są przedstawiciele handlu, przemysłu i mikrofirm. Opinię pracodawców podziela co piąty pracownik, a wielu z nich nie wie, jak się ocenić – wynika z badań przeprowadzonych dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że nie ma już powrotu do rzeczywistości sprzed Covid-19.

(czytaj więcej)
0

Czym galerie handlowe przyciągają klientów? Przedstawiamy wyniki sondy

Co jest najważniejsze dla odwiedzających centra handlowe po# pandemii? Według wyników najnowszego badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie Cushman & Wakefield nadrzędne dla klientów odwiedzających centra handlowe są: możliwość dokonywania zakupów na miejscu, bez korzystania z internetu oraz możliwość zrobienia spontanicznych, nieplanowanych zakupów. Najmniej ważny dla konsumentów okazuje się udział w eventach organizowanych na terenie centrum oraz korzystanie z oferty fitness.

(czytaj więcej)
0

Zadbaj o wątrobę. Sprawdź jak ją chronić!

Co szkodzi wątrobie? Jak ją chronić, by służyła nam jak najdłużej? Dowiesz się dzięki kampanii „Listy od W.”

(czytaj więcej)
0

Ranking opieki nad dziećmi. Polska zajęła 27. miejsce

Według raportu UNICEF, Luksemburg, Islandia, Szwecja, Norwegia i Niemcy zajmują# najwyższe miejsca w rankingu dotyczącym opieki nad dziećmi wśród 41 krajów OECD i UE. Na najniższych miejscach uplasowały się: Słowacja, Stany Zjednoczone, Cypr, Szwajcaria i Australia. Polska zajęła 27. miejsce.

(czytaj więcej)