Wyjeżdżasz na święta? Zabezpiecz swój dom

fot. archiwum
Zbliża się okres świąt Wielkanocnych. W tym czasie # dużo podróżujemy. Ważne jest, aby pod swoją nieobecność prawidłowo zabezpieczyć mieszkanie. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby urlop przebiegał bezstresowo.
Okres świąt Wielkanocnych to czas kiedy spotykamy się z bliskimi i razem świętujemy. Warto zadbać o to, aby w trakcie licznych podróży prawidłowo zabezpieczyć swój dom czy mieszkanie. Kilkudniowa nieobecność może być zachętą dla włamywaczy czego niemiłe konsekwencje odczujemy po powrocie z urlopu. Dlatego bardzo ważne jest, aby w czasie świątecznego podróżowania prawidłowo zabezpieczyć mieszkanie. Podstawową zasadą, o której często zapominamy w czasie „świątecznej gorączki” jest dokładne sprawdzenie czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte i zabezpieczone. Pośpiech jest złym doradcą.
Dlatego nawet jeśli jesteśmy spóźnieni na umówione spotkanie pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu powyższych zabezpieczeń. Inaczej po powrocie do domu możemy się niemiło zaskoczyć. Dobrym pomysłem będzie również zainwestowanie w solidne zamki antywłamaniowe. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia mieszkania jest zamontowanie systemów alarmowych i kamer. Nawet zwykły czujnik ruchu zapalający się po jego wykryciu skutecznie utrudni próbę włamania.
Przed wyjazdem warto zadbać o najcenniejsze przedmioty. Pieniądze, biżuterie czy dokumenty najlepiej przechowywać w sejfie. Jeśli nie mamy takiej możliwości schowajmy je w taki sposób, aby włamywacz działający pod presją czasu miał maksymalne trudności z ich odnalezieniem. Jeśli wyjeżdżamy na kilka dni rozważmy poinformowanie o tym swoich sąsiadów. W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego zaalarmują oni policję i uniemożliwią włamanie. Prawidłowe zabezpieczenie mieszkania jest kluczowe, aby w pełni cieszyć się wolnym czasem. Podjęcie odpowiednich kroków pomoże uniknąć przykrych sytuacji.
materiał: mł. asp. Kamil Smoliński Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Wielki Czwartek. Rozpoczęło się Triduum Paschalne

Wielki Czwartek to jeden z # najważniejszych dni w kalendarzu liturgicznym, obchodzony w Wielkim Tygodniu, który prowadzi do Świąt Wielkanocnych.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)